בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זעם במגזר הערבי - "לא מקבלים את המסקנות" 
 
 הפגנה מול בית המשפט העליון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בני המשפחות ונציגי הציבור טוענים כי ההרוגים הפכו בוועדה לעניין שולי; "הוועדה זלזלה במשפחות"; הם אומרים; דורשים כתבי אישום אישיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות קשות במגזר הערבי ובקרב בני משפחות ההרוגים בעקבות פרסום מסקנות דו"ח ועדת אור.

שאוקי חטיב, יו"ר ועדת המעקב של ערביי ישראל, הודיע כי הועדה דוחה את המסקנות. "אני דוחה את קביעת הוועדה נגד המנהיגות הערבית ואת הניסיון להשוות בין הצד המותקף ובין מי שהורה וביצע את ההרג", אמר חטיב. חטיב הוסיף כי ההנהגה הערבית התריעה מזמן שפיקוד המשטרה הסית נגד האזרחים הערביים.

חבר הכנסת, מוחמד ברכה, מסיעת חד``ש, אמר כי ההמלצות חשובות במישור המערכתי והאישי אבל לוקות בחסר. לדבריו "הכדור נמצא בפתח דלתם של ראש הממשלה והפרקליטות שצריכים להגיש כתבי אישום נגד השוטרים שרצחו".

חבר הכנסת, עזמי בשארה, אמר בתגובה כי הוא "מאכזב שלא חקרו ולא האשימו אף שוטר". בשארה הוסיף: "הוועדה לא תצליח לבלום את המדיניות של הממשלה כלפי האוכלוסייה הערבית". בשארה התייחס גם לביקורת שמתחה הוועדה כלפיו, ואמר: "אני לא מוצא לנכון שהוועדה צריכה לבקר אותי ואני מאוכזב כי היא העבירה ביקורת על ההנהגה הערבית. הוועדה לא הייתה צריכה להתעסק בהנהגה הפוליטית".

תגובות קשות כאמור גם בקרב בני המשפחות. דוקטור מחמוד יזבק, דודו של ויסאם יזבק שנהרג מירי שוטרים במהומות אוקטובר, אמר בתגובה: "הדיונים לא התייחסו להרוגים ולשאלה איך הם נהרגו ולכן ידענו שגם במסקנות ההרוגים ייהפכו לעניין שולי".

נרדין עאסלה, אחותו של אסיל עאסלה שנהרג במהומות אוקטובר 2000 אמרה ל"מעריב" כי הוועדה זלזלזה במשפחות ההרוגים. "הציפיות שלנו לאורך כל הדרך היו מאוד נמוכות. הוועדה זלזלה במשפחות לכל אורך הדרך. הוועדה גם הפגינה חוסר הבנה לאבל הקשה שלנו כשהשוותה בין הקורבנות לבין הרוצחים בניסיון לאזן בין הצדדים", אמרה עסאלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by