בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המשטרה ממליצה: כתבי אישום נגד בנימין ושרה נתניהו 

המשטרה ממליצה: כתבי אישום נגד בנימין ושרה נתניהו

 
 
חדשות  נענע

- בעבירות של מרמה והפרת אמונים. ההמלצה - בעקבות חקירת פרשת עמדי והמתנות. נתניהו - המלצות המשטרה חסרות ערך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המשטרה ממליצה היום (שלישי) להעמיד לדין את ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, ואשתו שרה נתניהו, בפרשת עמדי והמתנות.

נגד בנימין נתניהו ממליצה המשטרה להעמיד לדין באשמה של קבלת שוחד, ניסיון לקבלת דבר במרמה, הפרת אמונים ושיבוש הליכי משפט. נגד רעייתו שרה ממליצה המשטרה להגיש אישום בעבירות לכאורה של ניסיון לקבלת דבר במרמה וגניבה.

עוד ממליצה המשטרה להגיש כתבי אישום נגד מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, משה ליאון, בעבירות של ניסיון לקבלת דבר במרמה, ומרמה והפרת אמונים. נגד ראש אגף המשק במשרד ראש הממשלה בתקופת נתניהו, עזרא סיידוף, קיימת המלצה להעמידו לדין על עברה של קבלת שוחד.

 
 
מלשכת נתניהו נמסר בתגובה לגלי צה"ל כי המלצות המשטרה הן חסרות ערך, "זו הייתה חקירה מגמתית, שתוצאותיה היו ידועות מראש. החשדות מופרכים לחלוטין והם יוכחו ככאלה כמו ברוב מכריע של המקרים בעבר, שבהם המליצה המשטרה על העמדה לדין של אישי ציבור. ישראל אינה מדינת משטרה, רק היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטת המדינה יחליטו באשר להעמדה לדין, ונתניהו בטוח שהם לא יחליטו להגיש נגדו כתב אישום".

משה ליאון מסר בתגובה: "מילאתי תפקידי ביושר ובמסירות אין קץ, על פי כל כללי המנהל התקין, לא עשיתי דבר שהיה מנוגד לחוק. ברור לי לחלוטין, שהמשטרה שוגה באופן יסודי, כאשר היא מחליטה להמליץ לפרקליטות להגיש כתב אישום. אני משוכנע שהפרקליטות תוציא את הצדק והאמת לאור ותחליט שאין כל יסוד להעמדה לדין".

חקירת המשטרה החלה לפני שבעה חודשים בעקבות חשיפה של העיתון ידיעות אחרונות, שנעשה ניסיון להעמיס על משרד ראש הממשלה חשבון של עבודות פרטיות, שביצע הקבלן אבנר עמדי עבור בני הזוג נתניהו.

מאוחר יותר הסתעפה החקירה גם לקבלת מתנות על ידי הזוג נתניהו. במהלך חיפושים בבית משפחת נתניהו נמצאו כ-700 מתנות בשווי של 400 אלף ש"ח שקיבלו הזוג נתניהו בעת כהונת נתניהו כראש ממשלה.

במהלך החקירה נחקרו למעלה מ-100 נחקרים ולדברי המשטרה יש בידה תשתית ראייתית רחבה מאוד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by