בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אבו מאזן מאיים להתפטר ולעזוב את השטחים 
 
 יריבות ואיבה. ערפאת ואבו מאזן במהלך תפילה במוקטעה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

זאת אם תצביע המועצה המחוקקת אי-אמון בממשלתו; ברמאללה התכנסו ראשי אש"פ לדון במשבר; מצרים מחדשת את מאמצי החזרת ההודנא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ברמאללה התכנסו היום (שלישי) ראשי אש"פ והפתח במאמץ לפתור את המשבר בין יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, וראש הממשלה, אבו מאזן, שאיים בימים האחרונים להתפטר מתפקידו ואף לעקור מן השטחים לטובת המפרץ הפרסי, וזאת אם תצביע המועצה המחוקקת אי-אמון בממשלתו. ההצבעה צפויה להתקיים ביום חמישי הקרוב.

אבו מאזן קרא לכינוס הפרלמנט בכדי לדווח לחבריו על מאה הימים הראשונים של כהונת ממשלתו. אולם נראה כי הדיון עשוי להפוך להצבעת אמון שיכולה להביא לנפילת ממשלתו. יו"ר המועצה, אבו-עלא אמר כי הצבעת האמון רק תעמיק את המשבר ובמקומה "עלינו להגיע להסכם בו יפורטו במדויק תפקידיו של ערפאת ביחס למנגנוני הביטחון והחלטות הממשלה".

לאחרונה דווח כי בכירים בפתח מנסים להפיל את אבו מאזן ולמנות את אבו עלא במקומו. זאת, בטענה כי לטובת האינטרס הפלסטיני צריך לעמוד בראשות הממשלה אדם שיוכל להסתדר עם ערפאת. יש לציין כי מזה זמן מרחף שמו של אבו-עלא גם במעגלים ישראלים ואמריקנים המקורבים לתהליך המדיני.

אמש אמר אבו עלא, כי האיבה בין השניים (ערפאת ואבו-מאזן) מחבלת בסיכויי השלום במזרח התיכון. "הם שונאים עכשיו אחד את השני", אמר מקורבו של הראיס ומי שכאמור עשוי להתמנות בעתיד הלא-רחוק לראש הממשלה הפלסטיני החדש.

אבו-עלא כינה אמש את המצב "מביך", ואמר כי הוא ומתווכים נוספים מנסים לשקם את יחסי האמון בין שני הבכירים הפלסטינים, לקראת ההצבעה שתיערך השבוע ברמאללה. "היריבות הזאת השפיעה באופן שלילי על תהליך השלום ועל המצב הפנימי ברשות הפלסטינית", אמר אבו-עלא, והוסיף כי "היריבות גם הסיטה את תשומת הלב מההתעללויות הישראלית, וחיפתה על ההתקפות הישראליות". "יש לתקן את היחסים ביניהם, ועלינו למצוא את המכניזם שיביא לסיום התחרות ביניהם ויבטיח שיתוף פעולה", הוסיף.

 

מצרים מנסה לחדש את ההודנא

 
בתוך כך, מצרים מחדשת את מאמציה להגיע להודנא חדשה. בימים האחרונים נערכות התייעצויות בין נציגים מצריים ונציגי החמאס והרשות הפלסטינית.

בבסיס ההסכם החדש ההצעה שגם ישראל תהיה שותפה להפסקת האש הזמנית, לצד הודנא של הפלגים הפלסטיניים, תוך קבלת ערבויות בינלאומיות להפסקת אש גם מצד הישראלים.

לדברי מקורות פלסטיניים, הכדור נמצא כעת במגרש של החמאס לאחר שהממשלה הפלסטינית של אבו מאזן כבר הסכימה לרעיונות המצריים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by