בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"הממשל הסתיר והונה" אמר עורך דינו של פולארד 

"הממשל הסתיר והונה" אמר עורך דינו של פולארד

 
 
חדשות נענע

המרגל הישראלי מבקש לאפשר לו לעיין במסמכים סודיים, העשויים להצדיק קיום משפט חוזר; הכרעת השופט טרם פורסמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'ונתן פולארד, שריגל לטובת ישראל בארצות הברית, הופיע הערב (שלישי) בבית המשפט הפדרלי בוושינגטון, לראשונה מזה 16 שנים. פולארד עתר לבית המשפט בבקשה לאשר לעורכי דינו לעיין במסמכים סודיים, שעשויים להצדיק עריכת משפט חוזר. בתום הדיון, שנמשך כשעה וחצי, לא פרסם השופט תומס הוגן את החלטתו.

עורך דינו של פולארד, אליוט לאוור, טען בדיון כי "הסתרה והונאה של הממשל פגעו במאמצינו להשיג את המסמכים", והוסיף כי העיון בהם נמנע ממנו, למרות שיש לא את הסיווג הבטחוני המתאים.

בצאתו מבית המשפט אמר עורך דינו של פולארד כי "היום היה יום משמעותי מאוד. אנו מרוצים שאיפשרו לפולארד להגיע לבית המשפט".

פרשנים משפטיים אמריקנים העריכו כי ישנו סיכוי סביר שההליך המשפטי הנוכחי יביא לבסוף לקיצוב תקופת מאסרו של פולארד. עד כה ריצה פולארד 18 שנים מתוך מאסר העולם שנגזר עליו. גורמים בממשל האמריקני אמרו לאחרונה כי אם ישראל היתה מוכנה למסור לארצות הברית פירוט מלא של כל המסמכים והמידע שהעביר לידיה פולארד, ייתכן שהיתה משתנה ההתייחסות לאפשרות שחרורו.

נציג המחלקה הקונסולרית של שגרירות ישראל בוושינגטון נכח כמשקיף בדיון, אך לא השתתף בו.
 

ישראל הודתה כי פולארד ריגל עבורה

 
פולארד היה אנליסט בחיל הים האמריקני. באמצע שנות ה- 80 גילה כי נמנע מישראל מידע החיוני לביטחונה על ידי בת בריתה ארצות הברית. פולארד מסר את החומר המסווג לישראל ונתפס. הוא מעולם לא הועמד למשפט. כדי לחסוך מבוכה לממשלת ישראל - נכנע לעסקת טיעון שהוצעה לו.

ישראל הודתה כי פולארד ריגל לטובתה, אולם שבה וביקשה מארצות הברית לשחררו. ב-1998 בנימין נתניהו התנה חתימת הסכם עם הפלסטינים בשחרורו של פולארד. עניינו של פולארד נדון על ידי גורמים פדראליים בשנת 2000, אולם הוא הושאר מחוץ לרשימת הזכאים החנינה ממש לפני שקלינטון עזב את השלון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by