בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: מחשבות רעות עושות אותך חולה 
 
 אנשים פסימיים יותר חולים יותר    
 
חדשות נענע

עכשיו זה מוכח באופן מדעי: אם אתה פסימיסט, סביר יותר להניח שתחלה; וזאת משום שמחשבות רעות מחלישות את המערכת החיסונית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אנשים החושבים מחשבות רעות נוטים יותר ללקות במחלות, כך עולה ממחקר שפורסם במגזין של האקדמיה הלאומית למדעים. על פי המחקר, קיים קשר בין פעילות מוגברת באיזור המוח האחראי למחשבות השליליות לבין החלשת המערכת החיסונית של הגוף.

חוקרים מאוניברסיטת וויסקונסין בחנו 52 אנשים, בגילאי 57-60, עם פעילות מוגברת באיזור המוח האחראי למחשבות הרעות. כל אחד מהם התבקש להיזכר באירוע שגרם לו שמחה רבה, ובאירוע שגרם לו להרגיש עצוב, מפוחד או כעוס.

החוקרים כבר יודעים שלפסימסטים, כלומר אנשים הנוטים יותר למחשבות רעות, יש פעילות מוחית רבה יותר בחלק הימני קדמי במוח. פעילות מוחית מוגברת באיזור השמאלי הקדמי מקושרת לתגובות רגשיות חיוביות.

החוקרים בדקו את הפעילות החשמלית באותם איזורים של המוח האחראים על הפעילות הרגשית. לאחר מכן, כל מתנדב קיבל זריקת שפעת. הנבדקים בעלי רמת הפעילות הגבוהה ביותר באיזור האחראי על המחשבות הרעות נפגעו באורח הקשה ביותר מתרכיב השפעת שהוחדר לגופם.

ד"ר דיווידסון, שהוביל את המחקר, אומר כי "הרגשות ממלאים תפקיד חשוב בוויסות מערכות הגוף שמשפיעות על הבריאות שלנו. פנינו למוח כדי להבין את המכניזם שבו המוח משפיע על הגוף".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by