בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אוסטרליה: זעם על עונשו הקל של מנהיג ג'מעה אל איסאלמיה 
 
 מרגיע את תומכיו. באשיר בביהמ``ש (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הורשע בהשתתפות בקשר להפלת הממשלה ונידון לארבע שנות מאסר בלבד; אוסטרליה: ציפינו לעשר שנים לפחות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זעם ואכזבה הערב (שלישי) באוסטרליה בעקבות החלטת בית משפט באינדונזיה לגזור 4 שנות מאסר בלבד על מנהיג הארגון האיסלאמי, אל-ג'מאעה אל-איסלאמיה, אבו באכר באשיר, לו מיוחסת האחריות לפיגועי התופת באי באלי.

שר החוץ האוסטרלי, אלכסנדר דאונר, אמר כי הוא מאוכזב מהעונש הקל שפסק בית המשפט. "לדעתי תיווצר מחלוקת סביב תקופת המאסר הקצרה שנגזרה על אבו באכר באשיר", אמר שר החוץ האוסטרלי. "ציפינו למשהו כמו 10 עד 12 שנות מאסר".

אבו באכר באשיר, שנחשב למנהיג הרוחני של ארגון אל-ג'מאעה אל-איסלאמיה, נידון היום לארבע שנות מאסר באשמת השתתפות בקשר להפלת הממשלה, כך קבע בית המשפט באינדונזיה. עם זאת, בית המשפט קבע שאין די ראיות לכך שבאשיר עמד בראש התארגנות לביצוע פיגועים, או שהוא מנהיג את ארגון הטרור. באשיר דחה את האישומים ואמר שבכוונתו לערער על ההחלטה. הוא קרא לתומכיו לנהוג באיפוק בעקבות הכרעת בית המשפט.

באשיר הואשם בבגידה, הקשורה לפיצוץ שאירע בכנסיה, בו נהרגו 19 בני אדם לפני שלוש שנים. כמו כן הוא מואשם כי הוא מעורב בניסיון להתנקש בחייה של הנשיאה מגוואטי סוקרנופוטרי, כאשר הייתה סגנית נשיא, במטרה לכונן במדינה שלטון מוסלמי. לטענת התביעה, התקפות אלו נועדו לגרום לחוסר יציבות במדינה בת 210 מיליון התושבים, רובם מוסלמים.

המשפט נגע בנקודה רגישה ביחסים בין הנשיאה מגוואטי עם המפלגות המוסלמיות המתונות. מפלגות אלו תמכו בעבר בבאשיר, כשטענו כי ארגון אל-ג'מאעה אל-איסלאמיה לא קיים וכי המודיעין האמריקני והישראלי המציאו את קיומו. מדינות העולם רואות במשפטו של באשיר נקודת מבחן למדיניות האינדונזית בנוגע למלחמה בטרור.

באשיר, המנהל בית ספר דתי במרכז האי ג'אווה, נעצר מיד אחר פיגועי הטרור בבאלי ב-12 באוקטובר 2002, בהם נהרגו 202 בני אדם, רובם זרים. עם זאת, הוא לא הואשם במעורבות ישירה בפיגועים האלו או בפיגוע ב-5 באוגוסט במלון בג'קארטה, שבו נהרגו 12 בני אדם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by