בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
'רון ארד חי. על הממשלה לפעול' 
 
 6,161 ימים בשבי. רון ארד (לעמ)   
 
חדשות נענע

כך קובעת ועדת בדיקה שמונתה לברר את מצבו של הנווט הנעדר; הוועדה גיבשה את מסקנתה לאחר בדיקת כל החומר המודיעיני שהצטבר אודותיו במשך השנים; צה"ל: אנו לומדים את הדו"ח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רון ארד בחיים, ועל ישראל לפעול על מנת לברר את מצבו. כך קובע דו"ח שפורסם היום (שלישי), לאחר בדיקה ממושכת של כל החומר המודיעיני בפרשת הנווט הנעדר.

את הדו"ח חיברה ועדת בדיקה מיוחדת בראשון השופט בדימוס אליהו וינוגרד. הוועדה הוקמה ביוני 2002 על ידי הרמטכ"ל דאז, שאול מופז, שביקש ממנה לגבש המלצה אם להמשיך במאמצים לשחרורו של ארד, או להפסיקם. זאת לאחר תקופה ארוכה שבה לא התקבל אות חיים ממנו. מסקנת הוועדה היא כי על סמך הראיות הקיימות כיום, אי אפשר לשנות את הנחת העבודה שלפיה רון ארד בחיים, וכי יש לפעול לשחרורו.

משפחת ארד לא הגיבה לידיעה. מצה"ל נמסר כי דו"ח הוועדה יבדק ביסודיות.

רון ארד נעלם לפני 6,161 ימים, ב-16 באוקטובר 1986, כשמטוס הפנטום שלו הופל סמוך לצידון שבלבנון. טייס המטוס חולץ מהשטח במבצע חילוץ נועז, אך ארד לא אותר. בתוך זמן קצר התברר כי רון ארד נפל בשבי ארגון אמל. שנה לאחר מכן התקבל אות החיים הבדוק הראשון והאחרון ממנו: תצלומים ומכתבים לבני משפחתו. מאז ועד היום לא התקבל מידע אמין ומדוייק לגבי גורלו. במאי האחרון חל יום הולדתו ה-45 של ארד.
 

התקדמות במשא ומתן לשחרור טננבאום

 
ערוץ 10 דיווח הערב כי המתווך הגרמני בין ישראל לחיזבאללה ביקר לאחרונה את השייח` עבד אל-כרים עובייד ומוסטפה דיראני, הכלואים בישראל, וקיבל מהם מכתבים למשפחותיהם בלבנון.

ביקורו של המתווך התקיים במסגרת המשא ומתן בין מערכת הביטחון לחיזבאללה, על החזרת השבוי הישראלי, אלחנן טננבאום ושלושת החיילים החטופים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by