בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אירועי אוקטובר: בקרוב התביעה 
 
 ועדת אור. העדויות בפניה לא נחשבות לראיות משפטיות (לעמ)   
 
חדשות נענע

ארגון עדאללה מתכוון לדרוש מהיועץ המשפטי לפתוח בהליכים פליליים נגד האחראים למות האזרחים הערבים, וטוען: יש מספיק ממצאים לתביעות נזיקין; גיא רייף: לחצו עלי לשקר לוועדה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעקבות פרסום מסקנות ועדת אור, נערך הארגון הערבי-ישראלי "עדאללה" לפנות ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לפתוח בהליכים פליליים נגד האישים שנמצאו אחראים לפגיעה באזרחים באירועי אוקטובר. ארגון "עדאללה" מייצג את משפחות 13 הרוגי האירועים.

בארגון מתכננים לגבש תביעה על גרימת מוות ברשלנות וסיכון חיי אדם, וזאת למרות שעל פי החוק אי אפשר לבסס הליך משפטי על ראיות ועדויות הנמסרות לוועדת חקירה ממלכתית. מנכ"ל הארגון, עו"ד חסן ג'בארין, אמר לעיתון הארץ כי ממצאים המיוחסים לחלק ממושאי הביקורת של הוועדה יכולים לשמש בסיס לאישומים על שיבוש הליכי משפט, וכן לתביעות נזיקין שיגישו פצועים ובני משפחותיהם של ההרוגים.

מוקדם יותר היום טען רב פקד גיא רייף, שוועדת אור קבעה כי הוא אחראי למות שני צעירים בסחנין במהומות, כי התבקש על ידי אחד ממפקדיו לשקר לוועדה ולומר כי לא ירה אש חיה לעבר מפגינים. לטענתו סירב לבקשה, והסתכסך על רקע זה עם אותו מפקד, ניצב משנה יהודה סולומון, שכיום משמש כסגן מפקד מחוז הצפון במשטרה. בעקבות הסכסוך, לדברי רייף, הפליל אותו סולומון בעדותו בוועדה.

"הועדה טייחה ושיקרה ולא עשתה כלום" אמר רייף. "אין לוועדה את יכולת, האמצעים והרצון לבוא ולבדוק את האמת. אחרים ירו ושיקרו, אני יריתי ולא פגעתי, אבל לא מאשימים קצינים אחרים, מאשימים אותי. נוח להם לטפס עלי, כי הייתי מפקד בשטח, עמדתי ויריתי. אין לי בעיה עם ההחלטה על חקירה פלילית, כי אני יודע את האמת. יש לי בעיה עם הדרך שבה התקבלה ההחלטה - כי קצינים אחרים שיקרו בוועדה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by