בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"לא תתקיים היום הצבעת אמון באבו מאזן" 
 
 אנחנו שונאים אחד את השני, הכל רכילות זולה. ערפאת ואבו-מאזן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך אומר זיאד אבו זיאד; שר ההסברה הפלסטיני אמר שאם לא ימולאו דרישותיו של רה"מ הפלסטיני הוא יסיק מסקנות ויתפטר; ערפאת: הדיווחים על הקרע עם אבו מאזן "מוגזמים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המועצה המחוקקת הפלסטינית לא תקיים היום (חמישי) הצבאת אמון בראש הממשלה הפלסטינית, אבו מאזן, כך טוען חבר המועצה, זיאד אבו זיאד ב"גלי צה"ל". לדבריו של אבו זיאד, "אנחנו נשמע היום את הדו"ח שימסור אבו מאזן, ואז נלך ונלמד את הפרטים, ונתכנס שוב בשבוע הבא".

אבו מאזן צפוי למסור דין וחשבון על הישגיו במאה הימים הראשונים לכהונתו, בעיקר בתחום השחיתות במערכת הפוליטית הפלסטינית. בדיון צפויות לעלות גם המחלוקות שבין אבו מאזן, לבין ערפאת.

אתמול הזהיר שר ההסברה הפלסטיני, נביל עמרו, אבו-מאזן צפוי להתפטר אם לא ימולאו כל דרישותיו והוא יקבל לידיו את כל סמכויות הביטחון. לאחר מכן הכחיש עמרו את הדברים. במהלך השבוע דווח כי אבו-מאזן איים לנטוש את השטחים ולעבור להתגורר במפרץ הפרסי בעקבות הביקורת הקשה מצד ערפאת ואנשיו.

ערפאת התייחס הלילה למשבר ואמר כי "הדיווחים בעניין מוגזמים במטרה ליצור סכסוכים ובעיות בצמרת המנהיגות הפלסטינית". הממונה על ביטחון הפנים, מוחמד דחלאן, אמר אתמול כי גם אם המשבר ייפתר, מדובר בפיתרון זמני בלבד והמחלוקות יפרצו שוב בתוך זמן קצר. יו"ר המועצה המחוקקת, אבו-עלא, שהוזכר כמחליפו האפשרי של אבו-מאזן, תיאר את מערכת היחסים בין אבו-מאזן לערפאת כ"שנאה".

יש לציין כי הן ישראל והן הממשל האמריקני העבירו בימים האחרונים מסרים לרשות כי הדחתו של אבו-מאזן ופירוק ממשלתו תוביל את מפת הדרכים למבוי סתום ותרחיק מאוד את הקמתה של המדינה הפלסטינית. ישראל הבהירה לא לא תשא ותתן אם שוב ממשלה שתהווה זרוע ישירה של ערפאת.

ערפאת עצמו טען השבועכי פעולותיה האחרונות של ישראל בעזה נגד מוקדי הטרור הפלסטינים גרמה לחיסולה של תוכנית "מפת הדרכים". ההצהרה, שנאמרה שלא למצלמה בראיון לסי.אן.אן, התייחסה לדבריו של שר הביטחון, שאול מופז, לפיהם גירוש ערפאת מישראל הוא עדיין בגדר אופצייה קיימת.

"מפת הדרכים מתה, אבל רק בגלל התוקפנות הישראלית בשבועות האחרונים", אמר ערפאת, והוסיף כי ארצות הברית לא עשתה די על מנת להציל את מפת הדרכים, ורמז כי מחוייבותה של ארצות הברית לפעילות בעיראק אשתקד והבחירות לנשיאות בשנה הבאה מעסיקים את ממשל בוש.

בראיון, שהתקיים ברמאללה, אמר ערפאת עוד, כי אין סיכוי שארגוני הטרור, ובהם החמאס, יכריזו על הפסקת אש נוספת עם ישראל.
 

האמריקנים חוששים מגירוש ערפאת

 
גורמים מדיניים בוושינגטון טוענים, שהממשל ביקש מישראל הבהרות לגבי דבריו של שר הביטחון, שאול מופז, בעניין התוכניות לגרש את ערפאת.

שר הביטחון העריך אתמול כי "ישראל עשתה טעות היסטורית כשלא גירשה את ערפאת לפני שנתיים, והיו לנו לא מעט הזדמנויות לעשות זאת. אני חושב שנצטרך לדון בעניין עד סוף השנה, אך בצורה שלא תזיק למנהיגות הנוכחית".

לדברי מופז, ערפאת רוצה להקיז את דמם של אזרחיי ישראל "ולכן עליו להיעלם מעל במת ההיסטוריה". שר הביטחון הדגיש כי המנהיגות הפלסטינית שמוכרת על-ידי העולם כיום היא אבו-מאזן, מוחמד דאחלן וסאלם פאייד.

שר החוץ, סילבן שלום, אמר שכל הגורמים המדיניים והביטחוניים בישראל מסכימים למהלך שיביא לגירוש ערפאת, וכי גם הקהילה הבינלאומית כבר אינה מתנגדת לגירושו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by