בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המשטרה מתנגדת לחנינה בעקבות דו"ח ועדת אור 
 
 דורש לחקור את ההאשמות. רובינשטיין (לעמ)   
 
חדשות נענע

היועצת המשפטית המליצה למפכ"ל שלא ליזום בקשת חנינה; היועמ"ש מתנגד למתן חנינה מראש, כך גם הנשיא קצב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המשטרה מתנגדת לחנינה בעקבות דו``ח ועדת אור. היועצת המשפטית של המשטרה, תת ניצב ענת שפי המליצה היום (רביעי) למפכ``ל לא ליזום בקשת חנינה או כל הליך חלופי אחר לחקירה פלילית בענין אירועי אוקטובר כפי שהמליצה ועדת אור.

מפכ``ל המשטרה,שלמה אהרונישקי קיבל את המלצת היועצת, ושב ואמר כי המשטרה מתייחסת בכובד ראש לדו``ח החקירה ותשתף פעולה עם כל בדיקה וחקירה כפי שיקבעו החוקרים המוסמכים.
 

"אין מקום למתן חנינה מראש"

 
"אין מקום למתן חנינה מראש", כך הצהיר היום היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, בתגובה לידיעות על ניסיונות לגבש תכנית למתן חנינה גורפת לנאשמי ועדת אור. בהודעתו כתב רובינשטיין, כי "יש לכבד את המלצות הוועדה באשר לביצוע חקירות המחלקה לחקירת שוטרים, וזאת בהתאם ליכולות בחלוף הזמן".

דברים דומים אמר נשיא המדינה, משה קצב. הנשיא אמר, שמוקדם מדי לדבר על חנינה, היות שאיש מן המעורבים בפרשה עדיין לא הועמד לדין.

ח"כ זהבה גלאון ממרצ, טענה, שבמקום לדון במסקנות הוועדה ולעשות "חשבון נפש" כדבריה, מנסה המשטרה לטייח את מסקנות הוועדה. ח"כ יוסי שריד שאל בעקבות הידיעות: "הרצחת וגם טשטשת?!" לדבריו, על המשטרה "לחדול מן הבכי על מר גורלה, להפשיל שרוולים ולהתחיל לנקות את האורוות".

נרדין עסלי, אחותו של אסיל עסלי שנהרג במהומות אוקטובר, אמרה בראיון לגלי צה"ל, כי "יוזמה כזאת מוכיחה שהמשטרה הזו היא מדינת משטרה, שמוכנה להעלים עין מרצח של אזרחים". עסלי קראה: "תמשיכו לחלום שנשב בשקט, וניתן לכם להרוג בנו".
 

כחלון ואהרונישקי פועלים למתן חנינה

חבר הכנסת משה כחלון (ליכוד) פועל למתן חנינה לשוטרים, שצפויים לעמוד לחקירה פלילית בעקבות פרסום מסקנותיה של ועדת אור. כחלון, שהיה ראש לשכתו של השר לביטחון פנים לשעבר, עוזי לנדאו, טוען שיהיה קשה למצוא את האמת בפרשה.

כחלון מתכוון להחתים את חברי הכנסת על עצומה, הקוראת להעניק חנינה גורפת לכל הנפגעים ממסקנות וועדת אור. בראיון לקול ישראל אמר כחלון הבוקר שהמשטרה משדרת אותות מצוקה, וכי החקירה תרסק אותה. כחלון עוד אמר, שהתייעץ בנושא עם משפטנים בכירים, אך עדיין לא הציג את רעיונותיו למפכ"ל המשטרה.
 
 

פרקליטת המדינה: ממילא לא יגישו כתבי אישום

בכירים במטה הארצי מעריכים, שהחקירות הפנימיות של המשטרה לא יהיו אפקטיביות, היות שעבר זמן מאז אירועי אוקטובר, ויש מעט עדים ומעט ממצאים אותם ניתן לבחון. גם פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, מחזיקה בדעה זו. במספר הזדמנויות ציינה, שאין טעם בחקירה פלילית או משטרתית, אשר מראש ידוע שלא תסתכם בהגשת כתבי אישום.

גורמים במשטרה מציינים את ההבדלים שבין פרשת "קו 300" לאירועי אוקטובר 2000. בפרשה הראשונה, קיבלו חנינה ארבעה מבכירי השב"כ, בהם ראש השירות אברהם שלום, וראשי האגפים יוסי גינוסר ואהוד יתום.

החנינה ניתנה בתיאום בין ראש הממשלה, משרד המשפטים ונשיא המדינה דאז, חיים הרצוג. הנשיא כתב בהחלטתו, כי החנינות ניתנו "מתוך מטרה לסיים את מחול השדים סביב הפרשה, ולמנוע פגיעה קשה נוספת בשב"כ". הפרשה הסתיימה בהדחתו של היועץ המשפטי, יצחק זמיר, ולמינויו של יוסף חריש במקומו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by