בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בכיר חמאס: אנו מוכנים להודנא חדשה 
 
 מצרים הודיעה לחמאס שעליו להפסיק הפיגועים לאלתר (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אוסמה חמדאן אמר שהארגון מוכן לכל הצעה שתעצור ההתקפות הישראליות; דיווח: השיחות בין החמאס לרשות נכשלו עקב סירוב הרשות להסכים לדרישת חמדאן כי תתחייב לא לפגוע באנשי הארגון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בכיר החמאס, אוסמה חמדאן, אמר היום (שישי) כי בארגון מוכנים לשקול שביתת נשק (הודנא) חדשה. זאת לדבריו, בכדי לעצור את התקפות ישראל נגד הפלסטינים. חמדאן אמר את הדברים לכתב סוכנות רויטרס.

עם זאת, קדום לכן דווח כי נכשלו השיחות בקהיר בין הרשות הפלסטינית לחמאס, שדנו באפשרות להכריז על הפסקת אש חדשה. העיתון "אל חיאת" היוצא לאור בלונדון, דיווח כי נציג הרשות, שר התרבות זיאד אבו עמר, ונציג החמאס, אוסאמה חמדאן, עזבו את קהיר מבלי שהגיעו להסכמה כלשהי.

לפי הדיווח, חמדאן דרש לקבל התחייבות מהרשות הפלסטינית, שלא תהיה פגיעה באנשי החמאס. נציג הרשות סירב לתת התחייבות כזו. המצרים עצמם מסרבים למסור פרט כלשהו על תוכן השיחות.

מצרים עושה מאמצים כבירים לשכנע את מנהיגי הארגונים הפלסטיניים לחתום על הודנא נוספת. ההצעה החדשה היא שההסכם ייחתם בין ישראל לרשות ולפלגים, בניגוד להסכם הקודם, שנחתם בין הרשות לפלגים בלבד. התנאי הוא מתן ערבויות בינלאומיות להפסקת האש מצד ישראל.

מקורות פלסטיניים דיווחו השבוע כי ממשלת מצרים הודיעה לחמאס, שעליו להפסיק את הפיגועים לאלתר, ולהסכים להודנא חדשה. בעיתון "אל קודס", המתפרסם במזרח ירושלים, נכתב כי המצרים תבעו מראש הלשכה המדינית של החמאס, חאלד משעל, שארגונו יעסוק בפעילות מדינית בלבד.
 

החמאס: דחלאן כתב למופז שיש לחסל את פלגי ההתנגדות

 
ארגון החמאס טען השבוע שהאחראי על הביטחון ברשות הפלסטינית, מוחמד דחלאן, שלח בחודש יולי איגרת לשר הבטחון שאול מופז, בה כתב כי יש לחסל את "פלגי ההתנגדות הפלסטינית", אותם כינה "מאפיה".

לדברי המקורות, דחלאן הבטיח למופז כי "אלו הם ימיה האחרונים של המאפיה". הדברים התפרסמו באתר האינטרנט של הארגון. אליאס זנאנירי, דוברו של דחלאן, ביטל את הידיעות, באמרו שמדובר בהמצאה שאינה ראויה לתגובה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by