בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הצעת חוק: עיקול ומאסר לסרבני מזונות 

הצעת חוק: עיקול ומאסר לסרבני מזונות

 
 
חדשות נענע

שליש מהגברים הגרושים והפרודים אינם משלמים מזונות; שורה של סנקציות חמורות, בהן עיקול משכורת, שלילת רישיון ואף מאסר, עשויה לסייע באכיפת התשלום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אזהרה לסרבני תשלום המזונות: הצעת חוק חדשה מציעה שורה של סנקציות, בהן עיקול משכורת וחסכונות, צו איסור יציאה מהארץ, שלילת רישיון, עיקול הרכב ואף מאסר בפועל, לגברים שיתחמקו מהתשלומים.
על פי ההצעה, של ועדת השרים למניעת אלימות, הביטוח הלאומי הוא שיופקד על אכיפת התשלום.

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה שכשליש מהגברים הגרושים והפרודים אינם משלמים מזונות לילדיהם, ואלפי אמהות חד-הוריות נאלצות להתמודד בעצמן עם הליך הוצאה לפועל כדי לגבות את הכסף.

על פי הצעת החוק, המתפרסמת ב"מעריב", הביטוח הלאומי ינקוט נגד גבר סרבן מזונות צעדים מדורגים עד אשר יסכים לשלם. בתחילה יעוקלו כספי המשכורת שלו, בשלב הבא יעוקלו כספי החסכונות, דמי הפוליסה לחברות הביטוח, קופות גמל ונכסים.

במידה ועדיין לא ישולמו המזונות יוצא נגד הגבר הסרבן צו עיכוב יציאה מהארץ ויירשם עיכול על רכבו במשרד הרישוי. מאוחר יותר, אם עדיין לא ישלם את המזונות, יישלל מהסרבן רישיון הנהיגה שלו ורישיון עסק. אם לגרוש דירה בדיור ציבורי יועברו הזכויות עליה לידי האישה לאחר חצי שנה של אי-תשלום. השלב האחרון בסדרת הסנקציות הוא מאסר בפועל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by