בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ירי לעבר שגרירות בריטניה בטהרן 
 
 
חדשות נענע

איש לא נפגע; מחריף המשבר ביחסי המדינות: השגריר בלונדון עזב על רקע חקירתו של דיפלומט החשוד במעורבות בפיגועים בארגנטינה; המתיחות נסובה גם על רקע תכנית הגרעין האיראנית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בריטניה סגרה בצהריים (רביעי) באופן זמני את משרדי השגרירות שלה בטהרן מחשש לפגיעה באנשיה. זאת לאחר שיריות נורו לעבר בניין השגרירות וגרמו לו נזק. לא היו נפגעים באירוע. "חמש יריות נורו מהרחוב לעבר השגרירות", נמסר בהודעה רשמית, "מהירי נפגעו משרדים בקומה הראשונה והשנייה בבניין. לא היו נפגעים בתקרית אך השגרירות סגרה באופן זמני את משרדיה".

האירוע מתרחש על רקע המתיחות האחרונה בין איראן ובריטניה לאחר שדיפלומט איראני לשעבר, האדי סולימנפור, נעצר בבריטניה בחשד שהיה מעורב בפיגוע בבניין הקהילה היהודית בארגנטינה בשנת 1994, שבו נהרגו 85 בני אדם.

סולימנפור, שהיה השגריר האיראני בארגנטינה בזמן הפיגוע, נעצר לבקשת ארגנטינה, תוך שהוא מכחיש כל קשר לפרשה. ביום שישי סירב בית משפט בריטי לבקשת ממשלת איראן לשחררו בערבות של 700 אלף פאונד. איראן טוענת, שאין כל בסיס לחשדות נגדו, וכי המניע למעצרו הוא פוליטי. גורמים מדיניים באיראן הזהירו את עמיתיהם הבריטיים מפגיעה ביחסי שתי המדינות.

המתיחות בין המדינות עלתה עוד לפני הפרשה, בעקבות הדיון בתוכניות הגרעין של איראן. בריטניה נעמדה לצדה של ארצות הברית, בקריאה להכניס פקחי נשק לאיראן, בעקבות דיווחים על היכולות הגרעיניות שלה.

היום אישרו שתי המדינות כי שגריר איראן בבריטניה, מורטזה סמארדי, חזר לטהרן. ממשרד החוץ הבריטי נמסר כי "אין מדובר בהורדת דרג היחסים הדיפלומטיים בין המדינות" ואולם מקור בכיר בלונדון מסר כי השגריר עשוי גם שלא לחזור. גם גורמים באיראן אישרו כי סמארדי חזר לטהרן להתייעצויות ולא נמסר כמה זמן ייעדר מלונדון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by