בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"אני מעריץ את גלעד שרון על שתיקתו בחקירה" 
 
 הכוח לשתוק. גלעד שרון אתמול (חדשות נענע)   
 
חדשות נענע

כך אומר דודי אפל, שמדגיש כי אינו מאמין שגלעד הקליט אותו; ביהמ"ש הורה לעכב ביצוע הצו המורה לשרון למסור הקלטות; הבוקר פורסמו תמליליהן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איש העסקים דוד אפל, ששמו נקשר בפרשת האי היווני, לגביה נחקר בנו של ראש הממשלה, גלעד שרון, אמר היום (חמישי) כי אינו מאמין שגלעד הקליט אותו ובראיון ל"קול ישראל" העריך, כי מדובר בהמצאה של המשטרה. אפל אמר עוד כי הוא מעריץ את גלעד שרון על הכוח שיש לו לשתוק בחקירה.

אתמול הוציאה המשטרה צו המחייב את שרון להעביר לה את הקלטות בהן הקליט, לדברי המשטרה, את הקבלן אפל. המשטרה טענה כי בידיה ראיות מבוססות לכך ששרון הקליט שיחות טלפוניות ושיחות פנים אל פנים, שנערכו ביניהם בטרם חתמו על הסכם פרויקט `האי היווני`. עם זאת, בית המשפט הורה היום למשטרה לעכב את ביצוע הצו.

המשטרה חושדת כי שרון הקליט את אפל משום שחשש שזה לא ימלא את ההתחייבויות כלפיו. להערכת המשטרה, בקלטות יש מידע שיכול להפליל הן את אפל והן את גלעד שרון עצמו. הצו הוגש לשרון כאשר נחקר אתמול, במשך כארבע שעות, ביחידה הארצית לחקירות בינלאומיות.

בקלטות שבידי המשטרה נשמע גלעד שרון אומר, בין היתר, כי הוא מקליט את השיחות כדי "שאני אקבל את הכסף ושזה לא יוודע לעולם. לפי הסדר הזה". בהתייחסו לפרויקט האי היווני אומר גלעד "אולי אני רק קישוט".

על כניסתו לפרויקט ביוזמת אפל אומר גלעד "התייעצתי עם מי שאני מחשיב ידיד, דודי אפל. אחרי כמה חודשים הוא הציע לי לעבוד איתו בפרויקט ביוון... הוא הציע לי סכום גבוה מספיק בשביל שאני אעשה את זה". והוא ממשיך בנושא התשלום: "אני לא קבעתי את הסכומים, זאת היתה הצעה שאי אפשר לסרב לה... בחיים לא הייתי בא לעבוד בשביל משכורת... אם לא היו את הבונוסים הגדולים... לא באתי בשביל לבנות את יוון. באתי בגלל המחיר".

בשבוע הבא ידון בית המשפט המחוזי בתל-אביב, בסוגיית חיובו של גלעד שרון להעביר מסמכים למשטרה, בעוד הוא ממשיך לשמור על זכות השתיקה.
 

החשד: מיליוני הדולרים נועדו לכסות חובות של משפחת שרון

 
גלעד שרון חשוד כי קיבל מיליוני דולרים מאיש העסקים דוד אפל, אשר ביקש להקים כפר נופש באי יווני.

על פי החשד, לאחר שממשלת יוון הערימה קשיים על הפרויקט, החליט אפל לפנות לגלעד שרון על מנת שיערב את אביו, ראש הממשלה אריאל שרון, שהיה אז שר החוץ, לטובת אפל ויסיר את הקשיים הבירוקרטיים.

בנו השני של ראש הממשלה, חבר הכנסת עמרי שרון נחקר ביום שני במשטרה, בפרשת מימון הפריימריז בליכוד ובפרשת סיריל קרן. כפי שהבטיח, עמרי לא שמר על זכות השתיקה, אולם עם זאת גם לא סיפק לחוקרים את התשובות להן קיוו, אלא היפנה אותם לאחיו גלעד שלדבריו היא אחראי על העברת הכספים.

גורמים במשטרה טענו אתמול כי גם ראש הממשלה שרון ייחקר במשטרה בפרשת סיריל קרן ובפרשת "האי היווני", על פי הדיווח באתר YNET, שרון ייחקר בירושלים או בביתו בחוות השקמים. מקורות במשטרה אמרו כי מאחר שחקירתו של גלעד הובילה עד כה למבוי סתום, בשל שתיקתו, כנראה שלא יהיה מנוס מחקירת אביו.

גורמים המקורבים לראש הממשלה העריכו ש:"כפי הנראה, לא יצליחו להוכיח שום דבר רציני. הכל בלון נפוח, שהאוויר ייצא ממנו. גם אם יצליחו לעלות על משהו, קשה להניח שהפרקליטות תגיע למסקנה שתצדיק העמדה לדין".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by