בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האחריות על מרכז עיראק הועברה לפולנים 
 
 ארה``ב מבקשת להקל את הנטל על חייליה בעיראק (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הנחתים האמריקנים העבירו האחריות הצבאית בטקס בבבל; ממשל בוש מבקש ממוהע"ב של האו"ם למצוא פתרון להגדלת הסיוע הצבאי בעיראק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כוח בינלאומי בראשות פולין קיבל היום (רביעי) את האחריות על חלק במרכז עיראק. וושינגטון העביר האת האחריות מהנחתים האמריקנים כדי להקל מעט את החלק על החיילים על ידי שיתוף פעולה בינלאומי גדול יותר.

מפקד הכוחות האמריקניים בעיראק, הגרל ריקרדו סנצ'ז אמר בטקס חגיגי שנערך בבבל כי "יש לי אמונה מלאה ב-21 המדינות שקיבלו היום את האחריות על האיזור". מזכ"ל נאט"ו, ג'ורג' רוברטסון, אמר כי הכוחות הפולנים ממלאים תפקיד חשוב בייצוב עיראק. לדבריו, "התרומה הזאת תעזור לנו להביס את האנשים האלימים שמחפשים להפר את היציבות, שלה זקוק כל כך העם בעיראק".

בשל התקפות חוזרות ונשנות על החיילים האמריקניים, ממשל בוש לוחץ על האו"ם להרחיב ולהגדיל את הסיוע הבינלאומי לייצוב עיראק. מקור אמריקני אומר כי בוש הורה למזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, לפתוח במשא ומתן עם מועצת הביטחון של האו"ם במטרה למצוא פתרון לבניית כוח בינלאומי שיסייע בהשגת יציבות פוליטית בעיראק. אותו מקור אמר כי "הדיונים עוסקים בשאלת הגדרת תפקיד האו"ם מבחינה פוליטית, צבאית וכלכלית בעיראק, וביצירת דרכים למדינות החברות באו"ם להשתתף בסיוע לעם העיראקי".

אם האו"ם יסכים להגדיל את חלקו בעיראק, הרי שיהיה גם קל יותר לגייס כספים לשיקום עיראק, לאחר המלחמה, משום שתורמים רבים לא מוכנים לתרום כל עוד הכוח האמריקני הכובש נותר בשליטה.

ארצות הברית, שקיבלה את השליטה בעיראק לאחר הפלתו של סדאם חוסיין במאי, התעקשה עד כה כי כוחותיה הם שישלטו במדינה. 150 אלף חיילים אמריקניים מוצבים בעיראק, והם מקבלים סיוע מ-21 אלף חיילים ממדינות אחרות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by