בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת וינוגרד: לחקור עיראקים שהיו בשבי באיראן בנושא רון ארד 
 
 
חדשות נענע

זאת, עקב הערכות כי ייתכן שיש בידיהם מידע על הנווט הנעדר שככל הנראה הועבר לאיראן; ארה"ב סירבה לבקשת ישראל כי השבויים העיראקים ייחקרו בסוגייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת וינוגרד מעריכה שייתכן כי לטייסים ונווטים עיראקים שחזרו משבי באיראן יש מידע על הנווט רון ארד. כך דיווח אמש (רביעי) `ערוץ 2`. ככל הנראה, ארגון אמל ששבה את ארד העביר את הנווט השבוי לאיראן.

עקב ההערכות, ביקשה ישראל מארצות הברית כי שבויים עיראקים שחזרו מהשבי האיראני ייחקרו גם בסוגייה זו. האמריקנים לא נענתו לבקשה ואף סירבו לבקשת ישראל כי יאפשרו לחוקרים הישראליים עצמם לחקור בנושא את השבויים העיראקים.

בדו"ח הוועדה שפורסם אתמול קבעו חברי הוועדה כי ארד בחיים, וכי על ישראל לפעול על מנת לברר את מצבו. זאת, לאחר בדיקה ממושכת של כל החומר המודיעיני בפרשת הנווט הנעדר.

ועדת הבדיקה המיוחדת בראשות השופט בדימוס, אליהו וינוגרד, הוקמה ביוני 2002 על ידי הרמטכ"ל דאז, שאול מופז. מופז ביקש מהוועדה לגבש המלצה אם להמשיך במאמצים לשחרורו של ארד, או להפסיקם. זאת לאחר תקופה ארוכה שבה לא התקבל אות חיים ממנו. מסקנת הוועדה היא כי על סמך הראיות הקיימות כיום, אי אפשר לשנות את הנחת העבודה שלפיה רון ארד בחיים, וכי יש לפעול לשחרורו. משפחת ארד לא הגיבה לידיעה. מצה"ל נמסר כי דו"ח הוועדה יבדק ביסודיות.

רון ארד נעלם לפני 6,161 ימים, ב-16 באוקטובר 1986, כשמטוס הפנטום שלו הופל סמוך לצידון שבלבנון. טייס המטוס חולץ מהשטח במבצע חילוץ נועז, אך ארד לא אותר. בתוך זמן קצר התברר כי רון ארד נפל בשבי ארגון אמל. שנה לאחר מכן התקבל אות החיים הבדוק הראשון והאחרון ממנו: תצלומים ומכתבים לבני משפחתו. מאז ועד היום לא התקבל מידע אמין ומדוייק לגבי גורלו. במאי האחרון חל יום הולדתו ה-45 של ארד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by