בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נמשכות ההקלות לפלסטינים  
 
 הוחלט של שורה של צעדים בוני אמון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

18 אלף היתרי עבודה בישראל יינתנו היום; אתמול נפתח מעבר ארז שבצפון רצועת עזה למעבר של עובדים פלסטינים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הביטחון מופז והרמטכ``ל יעלון החליטו אמש לאשר שורה של צעדים בוני אמון והקלות הומניטריות לאוכלוסייה הפלסטינית במסגרתם יינתנו היתרי עבודה ל-8,000 פלסטינים. זאת, בנוסף ל10,000 הפלסטינים שהחלו לעבוד בארץ כבר אתמול. בנוסף, מעבר קרני ייפתח מחדש למעבר סחורות.

אתמול נפתח מעבר ארז שבצפון רצועת עזה למעבר של עובדים פלסטינים. בעקבות ההחלטה, התאפשרה כניסתם של כעשרת אלפים פועלים פלסטיניים וכאלף סוחרים ואנשי עסקים, שיגיעו לעבוד בשטחי ישראל. במהלך הימים האחרונים הוסר גם העוצר מעל רוב ערי הגדה, כדי לאפשר את פתיחת שנת הלימודים בבתי הספר הפלסטינים.

את הסגר על רצועת עזה הטילה מערכת הביטחון לפני כחודש, בעקבות ההסלמה באלימות נגד ישראל, ובעיקר הפיגוע בקו 2 בירושלים שבו נרצחו 21 בני אדם. למרות ההקלה בתנאי הסגר, אומרים במערכת הביטחון שעדיין מתקבלות עשרות התרעות על כוונת מחבלים לבצע פיגועים בישראל.

עם זאת, גורמים במערכת הביטחון ציינו כי הם חשים אופטימיות בעקבות החלטתו של ארגון החמאס לפתוח שוב במגעים עם הרשות הפלסטינית, תוך כוונה לדון בחידוש ההודנא. בישראל חשים כי החיסולים נגד פעילי הארגון הוכיחו את עצמם, ולמרות האיומים על נקמה, שובשה פעילותו של החמאס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by