בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מאסר עולם ו-20 שנות מאסר נגזרו על ז'אן אלרז 
 
 הנרצח יצחק קברטץ (רפרודוקציה: משטרת ישראל)   
 
חדשות נענע

אלרז הורשע ברצח רכז הביטחון של קיבוץ מנרה, יצחק קברטץ, לפני כשנתיים וחצי; טוען: לא רצחתי, ואם כן זה היה בשירות הממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט המחוזי בנצרת גזר היום (חמישי) מאסר עולם ועוד 20 שנות מאסר בפועל על ז'אן אלרז, שהורשע השבוע ברצח רכז הביטחון של קיבוץ מנרה, יצחק קברטץ, לפני כשנתיים וחצי. אלרז הורשע גם בסחר בנשק, אותו גנב מהנשקיה בקיבוץ.

השופטים קיבלו את בקשת התביעה לגזור על אלרז עונש מצטבר ולא חופף, אולם חמש מתוך 20 שנות המאסר שנגזרו עליו ירוצו בחפיפה למאסר העולם, כך שבפועל נגזרו עליו 15 שנות מאסר בנוסף למאסר העולם.

במהלך המשפט טען אלרז כי הוא חף מפשע ואף אמר, "לא רצחתי אף אחד, ואם רצחתי, זה היה בשירות הממשלה". עורך דינו אמר כי בכוונתו לערער על גזר הדין.

בתאריך 18 במרץ 2001 נמצאה גופתו של קברטץ בן ה-42, בוואדי סמוך לקיבוץ, כשעליה סימני אלימות וסימני ירי. במחסן הנשק עליו היה אחראי היו חסרים 57 רובי M16 ארוך ו-13 רובי M16 מקוצר. אלרז נעצר מספר ימים לאחר מכן, ובביתו נמצאו 600 אלף שקל במזומן.

אלרז שירת ביחידות מודיעין מסווגות וביחידה לאבטחת אישים של השב"כ. הוא ניסה לטעון שאינו כשיר לעמוד לדין, אך בדיקה פסיכיאטרית קבעה שהוא כשיר. כתב האישום כלל גם סעיף בדבר נסיון בריחה ממעצר, לאחר שהתגלה כי אלרז תכנן לברוח מבית החולים בו אושפז לבדיקות הפסיכיאטריות. הוא זוכה בסעיף זה.

מגזר הדין מצטייר אלרז כפושע מחושב וקר רוח. השופטים, יהודה אברמוביץ, חיים גלפז ונסים ממן, כינו אותו "אדם מתוחכם ומניפולטיבי". הם קיבלו את טענת התביעה, לפיה אלרז התחבר עם קברטץ, כדי שתהיה לו גישה נוחה יותר לנשק.

כדי לקבל שיתוף פעולה מלא והדוק עם שלושה נאשמים נוספים בפרשה, שיקר להם אלרז כשסיפר שהנרצח משתף עמו פעולה בהוצאת הנשק מהנשקיה, והוא שותף במכירתו. השופטים ציינו עוד, כי ייתכן שאלרז שיקר גם כדי להגדיל את רווחיו ממכירת הנשק, על ידי נטילת חלקו של השותף לכאורה (קברטץ) לעצמו.

לדברי השופטים: "מסכת הראיות מצביעה על כך שהמנוח ראה את משימת חייו והתמסר לה בכל מהלכיו ובתפקידו כרב"ש, כשמטרתו לדאוג לשלום כל תושבי הקיבוץ. אין להעלות על הדעת שהמנוח נטל חלק במזימה של הנאשם".
 

השותפים נידונו ל-17 ו-12 שנות מאסר

בית המשפט הרשיע השבוע גם את אחד מארבעת שותפיו לפשע, עאוני ריפאעי, בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע ועבירות הקשורות בסחר בנשק.

בחודש אפריל גזר בית המשפט 17 שנות מאסר על מחמוד אבו-בכר, תושב הכפר סאלם שבעמק יזרעאל, בחשד שביצע את הגניבה בה היה מעורב אלרז. אחיו, מוחמד ואחמד אבו-בכר, נידונו ל-12 שנות מאסר בביצוע השוד.

השלושה נאשמו כי מכרו את הנשק לפלסטינים בגדה, בהם איש כוח 17, יחידת המשמר של ערפאת. עם זאת, הם לא הואשמו כלל במעורבות ברציחתו של קברטץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by