בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מג"ד התעלל בפלסטיני ויבצע רק עבודות שירות 
 
 איים בנשק (אילוסטרציה-רויטרס. למצולמים אין קשר לפרשה)   
 
חדשות נענע

סא"ל גבע שגיא הואשם בהתעללות קשה בצעיר, שכללה אלימות ואיומים בהשפלה מינית; נידון לחודשיים מאסר בפועל שיומרו בעבודות שירות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סא"ל גבע שגיא, מג"ד במילואים, הורשע לאחרונה בהתנהגות שאינה הולמת, בעקבות הודאתו בהתעללות בצעיר פלסטיני. כתב האישום, שהוגש בשנה שעברה, מייחס לשגיא התעללות קשה, משולבת באלימות ואיומים בעלי אופי מיני.

לאחר שהורשע בהתנהגות בלתי הולמת, נידון לחודשיים מאסר בפועל ולשלושה חודשי מאסר על תנאי. בהסכמת בין הדין הצבאי, הומר עונש המאסר בעבודות שירות, שיבוצעו בקרן לב"י. שגיא הוא הקצין הבכיר ביותר בצה"ל שנשפט על מעשים חריגים מאז תחילת האינתיפאדה. בעקבות האירוע הודח מתפקידו כמג"ד.

האירוע היה בזמן מבצע "חומת מגן" באזור בית לחם. במהלך חיפוש שנעשה בביתו של מבוקש, החל המג"ד לחקור את בנו של המבוקש לגבי מקום המצאו של כלי נשק, שעל פי מידע מוסתר בבית. הוא חקר אותו באיומי נשק, דרש ממנו להתפשט וקירב נייר בוער לאבר מינו. אחר כך איים עליו כי יחדיר בקבוק שתייה לעכוזו.

במשפטו הודה סא"ל שגיא כי עבר את הגבול בין מותר לאסור, אולם קצינים שונים מסרו עדויות אופי לפיהן הנאשם הוא "איש ישר ומוסרי". השופטים, שכינו את מעשיו של שגיא "פסולים, מכוערים ואסורים", החליטו לאזן את המעשים עם העובדה שמדובר בקצין "מסור וחדור רוח התנדבות", והסתפקו בהורדתו לדרגת רב-סרן ובהמרת מאסרו בעבודות שירות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by