בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מנכ"ל הביטוח הלאומי התפטר במחאה על הפגיעה בחלשים 

מנכ"ל הביטוח הלאומי התפטר במחאה על הפגיעה בחלשים

 
 
חדשות נענע

פרופ' יוחנן שטסמן אמר לשר הרווחה אורלב כי אינו יכול להסכים עם מדיניות חברתית כלכלית שנועדה להיטיב עם העשירים אפילו במחיר פגיעה בחלשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנכ"ל הביטוח הלאומי, הפרופסור יוחנן שטסמן, הגיש היום (חמישי) את התפטרותו במחאה על הקיצוצים בקצבאות ההכנסה. שטסמן ימשיך בתפקידו עד 1 בפברואר 2004, אז ישוב לעבודתו כמנהל שירותי הרפואה הגריאטרית בבית החולים הדסה בירושלים.

שטסמן כתב לשר הרווחה, זבולון אורלב כי אינו יכול להשלים עם מדיניות חברתית-כלכלית הגורמת לפגיעה בילדים, בקשישים, בנכים, בעניים ובחסרי ישע. לדבריו, המדיניות "מורידה יותר ויותר אזרחים אל מתחת לקו העוני".

במכתב נאמר עוד כי "המדיניות החברתית מוכתבת בפועל על ידי אלה הסבורים כי חיזוק העשירון העליון ובעיקר המאיונים העליונים שבחברה ראוי הוא, ולו גם תוך גידול בפערים הכלכליים שגם כך אינם נסבלים". שטסמן הוסיף שלכן הגיע להחלטה "כי אינני יכול עוד להיות שלם עם מצפוני תוך ביצוע מדיניות חברתית-כלכלית שאינני מאמין בה, ואינני מסכים עמה".

יו"ר הההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, מסר בתגובה להתפטרות, כי "האכזריות של ממשלת ישראל שברה שיא חדש, בו מצפונם של אנשי המקצוע האמונים של שירותי הרווחה אינו מאפשר להם לחיות עם עצמם בשלום כאשר הם מבצעים את מדיניות הממשלה". פרץ קרא לממשלה לדחות את התפטרותו של שטסמן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by