בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אבו מאזן למועצה: תמיכה מלאה או הדחה 
 
 קרא לוושינגטון לרסן פעולות ישראל. אבו מאזן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בנאום "מאה הימים" האשים את ישראל וארה"ב בקץ ההודנא; עריקאת מונה לאחראי על המו"מ; בשבת תחליט המועצה בסוגיית אי-האמון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה הפלסטיני, אבו מאזן הבטיח היום (חמישי), במהלך נאום מאה הימים לכהונתו להמשיך במאמצים לעצור את גל האלימות המאיים להרוס את התהליך המדיני, ולהמשיך לקדם את יישום תכנית מפת הדרכים. אבו מאזן רמז כי יתפטר מתפקידו אם המועצה המחוקקת הפלסטינית לא תתמוך בו באופן ברור, וקרא למועצה לתמוך בו או להדיח אותו מהתפקיד.

למרות דיווחים כי נציגי הפתח במועצה הונחו שלא להגיש הצעת אי אמון בממשלת אבו מאזן, נמסר כי קבוצה של חברים במועצה המחוקקת הגישו אחר הצהריים הצעת אי אמון. בשבת יכנס אבו מאזן את חברי המועצה לדיון במתח בינו לבין ערפאת, ונראה כי בתום הישיבה יחליטו חברי המועצה האם להעלות העת האי אמון להצבעה.

בנאום שנשא אבו מאזן (מחמוד עבאס) בכינוס המועצה המחוקקת ברמאללה, האשים אבו מאזן את ישראל בחוסר ההתקדמות בתהליך המדיני והוסיף כי ארצות הברית לא עשתה מספיק בכדי לרסן את פעולות צה"ל, שלדבריו פוגעות במאמצי הרשות להילחם בטרור. ראש הממשלה הפלסטיני קרא גם להתערבות מחודשת של הקוורטט בהתליך. עבאס מחה על בניית גדר ההפרדה בידי ישראל והשווה אותה לחומת ברלין ודיווח למועצה על הרפורמות הכלכליות ברשות.

אבו מאזן הודה בקיום המתחים בינו לבין ערפאת ואמר כי "איני מכחיש את קיום הבעיות ביחסים שבין הממשלה והנשיאות. בעיה זו דורשת תיקון יסודי" בכדי לשמור על האחדות הפלסטינית. רה"מ הפלסטיני קרא לוושינגטון לסיים את בידודו של ערפאת. בידוד שלדבריו פוגע בכבוד הפלסטיני. בין ערפאת ואבו מאזן קיימות מחלוקות עמוקות לגבי האחריות על מנגנוני הביטחון הפלסטינים. במה שמסתמן כהישג בולט לערפאת, דיווח אבו מאזן על מינויו חבר המועצה ונאמנו של ערפאת, סאיב עריקת, לאחראי על המשא ומתן המדיני.
 
 
במהלך הנאום הפגינו מאות פעילי פתח מחוץ לבניין המועצה, נגד אבו מאזן ודחלאן. המפגינים התפרעו , גרמו נזק למבנה וקראו קריאות גנאי נגד השניים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by