בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת גרמניה נגד היין של היטלר 
 
 חלק מתווית שמוטבעת על בקבוק יין של החברה   
 
חדשות נענע

חברה איטלקית מפיצה בקבוקי יין, הנושאים תמונות של היטלר והימלר; גרמניה פועלת לחקיקה מסחר בסמלים נאציים באיחוד האירופי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת גרמניה הודיעה היום (חמישי) כשהגכישה תלונה רשמית לממשלת איטליה, בגין השימוש שעושה חברת יין בשמו של הרודן הנאצי, אדולף היטלר.

שרת המשפטים הגרמנית, בריגיטה זיפריס, הביעה בהודעתה את שאט רוחה מהתוויות שעל בקבוקי היין לונרדלי (Lunardelli), שעליהן מצויירת דמותו של היטלר וסמלים נאציים נוספים.

בחלק מהבקבוקים נראה היטלר בהצדעת הייל מתוחה, ובאחרים מופיעה דמותו של מנהיג האס.אס. היינריך הימלר. על הבקבוקים מוטבעת הסיסמה הזכורה לשמצה "עם אחד, אומה אחת, מנהיג אחד".

החוק בגרמניה אוסר על מכירתם של חפצים בעלי הקשר נאצי נאציים ועל הצגת סמלים נאציים. אפילו ספרו של היטלר "מיין קאמפף" אסור להפצה. בישראל, לעומת זאת, ניתן למצוא את התרגום העברי לספר.

בעל החברה האיטלקית, אנדראה לונרדלי, אמר בראיון לרשת הטלוויזיה הגרמנית אה.אר.דה., שיש ביקוש עצום ליין "של" היטלר, ושעד כה נמכרו עשרות אלפי בקבוקים. רוב הבקבוקים נמכרו בתחנות דלק מקומיות ובאתרי תיירות.

ממשלת גרמניה פועלת עתה לקדם הצעת חוק במסגרת האיחוד האירופי, במטרה למנוע את הפצתו של היין. בכוונתה לגרום להחרמתם של מוצרים הקשורים במשטר הנאצי בכל המדינות החברות באיחוד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by