בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: הפלסטינים אשמים במבוי הסתום 
 
 הפגנת תמיכה בערפאת ברמאללה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

דובר מזכירות המדינה טען נגד אבו מאזן, שאינו תקיף מספיק עם הארגונים החמושים; לדבריו, הפלסטינים יקבלו מדינה רק אם ישימו קץ לטרור; דובר הבית הלבן: ערפאת הוא לא הכתובת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המימשל האמריקני מאשים את הפלסטינים במבוי הסתום אליו הגיע התהליך המדיני עם ישראל. כך עולה מדברים שאמר הערב (חמישי) דובר מזכירות המדינה בוושינגטון ריצ'ארד באוצ'ר. הדובר הדגיש, שאין חלופה למפת הדרכים.

בתדרוך היומי שלו לכתבים אמר באוצ'ר, כי המכשולים העיקריים שמקשים על המשא ומתן הם האלימות והטרור. לדבריו, "הרשות הפלסטינית חייבת לטפל בעניינים הללו כדי לקדם את התהליך המדיני". הדובר הוסיף, כי "הפלסטינים יקבלו מדינה רק אם ישימו קץ לטרור".

באוצ'ר הילל את מאמציו של ראש הממשלה הפלסטיני, אבו מאזן, לפתור את המשבר ברשות ולקדם את רעיון מפת הדרכים, אולם לא חסך ממנו ביקורת. הוא ציין, שאבו מאזן אינו תקיף מספיק בעומדו מול הפלגים הפלסטיניים. "מפת הדרכים דורשת מהפלסטינים לפרק את הארגונים החמושים מנשקם. עבאס אמר שהוא מתכוון לשכנע ארגונים אלה להתפרק, ולפרלמנט שלו אמר שהוא יכריח אותם בכוח".

על רקע מאבקי השליטה של אבו מאזן עם יו"ר הרשות, יאסר ערפאת, הצהיר מוקדם יותר דובר הבית הלבן, סקוט מקלן, כי ארצות הברית רואה באבו מאזן את הכתובת לקידום התהליך המדיני, ולא בערפאת. יו"ר הרשות אמר לפני מספר ימים, כי מפת הדרכים מתה בגלל התוקפנות הבלתי פוסקת מצד ישראל. מזכיר המדינה, קולין פאוול, אמר אמש בתגובה, כי "מפת הדרכים חיה". הוא ציין באופטימיות, שלמרות שההתקדמות היא איטית, היא עדיין מתרחשת.

בוושינגטון נועד היום ראש לשכתו של ראש הממשלה, דב וייסגלס, עם היועצת לביטחון לאומי, קונדוליסה רייס. השניים דנו בעיקר במאמצים לשפר את התקדמותו של התהליך המדיני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by