בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אירופה: הזרוע הפוליטית של החמאס - ארגון טרור 
 
 החמאס החמיץ הזדמנות למנוע הכללתו ברשימה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

האיחוד האירופי קיבל את הצעת שרי החוץ, לצרף את הזרוע לרשימת ארגוני הטרור ולהוציאה מחוץ לחוק; הצעד בא לבקשת ישראל וארה"ב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האיחוד האירופי קיבל היום את המלצת שרי החוץ שלו והחליט לצרף את הזרוע הפוליטית של החמאס לרשימת ארגוני הטרור. בכך נענה האיחוד לבקשת ישראל וארצות הברית, שביקשו להוציא את הארגון, על כל זרועותיו, אל מחוץ לחוק.

בסוף השבוע הסכימו שרי החוץ של האיחוד, במהלך כינוס באיטליה, לעשות את הצעד הראשון לקראת הכללת הזרוע הפוליטית של ארגון החמאס ברשימת ארגוני הטרור של האיחוד. הם החליטו על הקמת ועדה בהשתתפות נציגי שירותי המודיעין מכל 25 המדינות החברות, אשר תבחן את התנהגות החמאס ותגבש המלצות.

שר החוץ הבריטי, ג`ק סטרו, העריך קודם לדיון כי באיחוד קיימת הסכמה רחבה שיש להכניס את הזרוע הפוליטית של הארגון לרשימה. הוא ציין כי החמאס החמיץ הזדמנות למנוע את הכללתו ברשימה, כאשר הביע תמיכה בפיגוע שהיה בירושלים לפני כשלושה שבועות.

לדיון קדמה הצהרה של מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, שאמר כי "יש לבודד את החמאס והג'יהאד האיסלמי. על הקהילה הבינלאומית כולה להתאחד ולבודד אותם, לסמן אותם כטרוריסטים, לעשות כל מה שניתן בכדי לנתק אותם ממקורות המימון שלהם".
 

איטליה פעלה לשכנע את המתנגדות והמתלבטות

 
ממשלת איטליה, המשמשת כנשיאה התורנית של האיחוד, פעלה לשכנע את שאר החברות להחרים גם את הזרוע האזרחית של החמאס, ולהפסיק לאלתר כל סיוע המוגש לה.

הזרוע האזרחית עוסקת, בין השאר, באיסוף תרומות לאוכלוסיה ברשות הפלסטינית. שר החוץ האיטלקי, פרנקו פרטיני, אמר בפגישה עם פאוול, כי "על הקהילה האירופית לומר בקול צלול וברור, שיש להיאבק בארגוני הטרור ולעצור את הזרמות הכספים אליהם".

לדברי פרטיני, הכספים שמגייס החמאס מחלישים את כוחה של הרשות הפלסטינית, ופוגעים במאמציו של ראש הממשלה (לשעבר) אבו מאזן, לקדם את המשא ומתן המדיני. בדעתה של איטליה החזיקו בריטניה, גרמניה, הולנד ולוקסמבורג. אולם עשר החברות האחרות באיחוד התנגדו לביטול ההפרדה בין הזרוע הצבאית למדינית. צרפת התנגדה לכך נחרצות. אוסטריה, יוון ואירלנד התלבטו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by