בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לוחם שייטת נהרג בפעילות צה"ל בשכם  
 
 בפעולה נהרג גם בכיר בחמאס. רענן קומימי (רפרודוקציה דו``צ)   
 
חדשות נענע

במהלך מעצר מבוקשים נהרג רב סמל רענן קומימי ונפצעו 4חיילים, בהם אחד באורח קשה; בפעולה חוסל מוחמד חנבלי, ראש החמאס בשכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אמו של קומימי במהלך ההלוויה (רויטרס)
 אמו של קומימי במהלך ההלוויה (רויטרס)   
לוחם השייטת, סמל ראשון רענן קומימי, בן 23 מעמינדב, נהרג אתמול (שישי) בפעילות כוחות צה"ל בשכונת רפידיה שבשכם. בפעילות נפצעו ארבעה חיילים נוספים, בהם אחד באורח קשה. הלווייתו התקיימהאמש בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים.

מצה"ל נמסר כי כוח גדול הגיע לרפידיה כדי לעצור מבוקשים שהסתתרו בבניין בן שבע קומות. צה"ל קרא לאזרחים לצאת מן הבניין והחל לסרוק אותו בחיפוש אחר מבוקשים.

תת אלוף גדי אייזנקוט, מפקד כוחות צה"ל בגדה, אמר ל'קול ישראל' כי התבצעה פעולה שיטתית לבדיקה וסריקה לאיתור מחבלים, כאשר החיילים נעזרים בכלבים. בקומה הרביעית נפתחה אש לעבר הכוח, מפתח של מעלית. כתוצאה מהירי נהרג לוחם הקומנדו הימי ונפצעו ארבעה אחרים, בהם איש יחידת הכלבנים שנפצע קשה. הכוח השיב אש וחיסל את המחבל. בתום הפעולה הרס הכוח כליל את הבית, בו התגוררו 28 משפחות.
 

חנבלי תכנן פיגועים נוספים

המחבל שחוסל הוא ראש החמאס בשכם, מוחמד אל חנבלי (26). בפעולה נפצעו ארבעה פלסטינים נוספים ונעצרו 3 מבוקשים. ברשות חנבלי נמצאו רובה קלצ'ניקוב ואקדח.

בג`בליה שברצועת עזה הפגינו אלפי תומכים של ארגון החמאס במחאה על חיסולו של חנבלי ונשבעו לנקום את מותו. דוברו של ערפאת,נביל אבו רודיינה, גינה את הפעולה ואמר כי הרשות הפלסטינית רואה בממשלת ישראל אחראית להידרדרות וכי ארצות הברית עמדה מן הצד ואפשרה את קיום המתקפה.

מזה כשנתיים מנהלים כוחות הביטחון מנהלים מרדף אחר חנבלי, שנחשב כמבוקש מספר אחד בגדה. בצה"ל טוענים כי הוא אחראי לעשרות פיגועים נגד ישראלים. לטענת תת אלוף אייזנקוט, חנבלי עסק בהכנת פיגוע גם כאשר כוחות צה"ל הגיעו אתמול לבניין. חנבלי ניהל את פעילות החמאס בעיר, ועמד בקשר עם מנהיגי החמאס ברצועה.

ביום חמישי נהרג סמל ראשון גבריאל עוזיאל, במהלך מעצר פעילי ג'יהאד אסלאמי בג'נין. כוח גולני השתתף בפעילות מעצר מבוקשים בעיר במהלכה נעצרו שבעה מבוקשים פעילי ג'יהאד איסלמי. כשעמדו החיילים בפתח ביתו של אחד המבוקשים, נפתחה עליהם אש ממספר מוקדים. עוזיאל נפצע באורח קשה מאוד, ונפטר מפצעיו בדרכו לבית החולים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by