בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פריצקי החליט: יקר מדי לפנות את פי גלילות 
 
 בינתיים, חוות הגז תישאר במקומה (לעמ)   
 
חדשות נענע

בניגוד להחלטות ממשלה ולהחלטת בית המשפט קבע שר התשתיות כי יש לקבור את מיכלי הגז בפי גלילות במקום ולא להעבירם לאתרים שונים בארץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר התשתיות, יוסף פריצקי, החליט שלא לסגור את חוות הגז בפי גלילות, כך דווח היום (שישי) ב"גלי צה"ל". פריצקי החליט כי מיכלי הגז בפי גלילות ייטמנו בקרקע ולא יועברו, בניגוד להחלטות ממשלה קודמות בנושא והניגוד להחלטת בית המשפט המחזוי בתל אביב. חוות הגזש הייתה אמורה להיסגר עד חודש יוני 2004. פריצקי נימק את החלטתו בכך שהעברת מיכלי הגז היא יקרה מדי.

חוות הדלק בפי גלילות נסגרה בינואר באופן רשמי ומועצת מנהל מקרקעי ישראל חתמה על חוזה עם חברות הדלק לפינוי החווה. ההחלטה לסגור את המתחם נבעה מאזהרה שהוציא נציב כבאות ראשי. הנציב הזהיר כי מתקני הגז בפי גלילות נותרו ללא אמצעי בטיחות חיוניים לאחר שמנהל מתקן פי גלילות, הודיע לשירותי הכבאות וההצלה כי חברות הגז הפועלות באתר לא יקבלו אספקת מים אפילו בעת שריפה.

משרד התשתיות החליט באוקטובר שנה שעברה כי הגז יפוזר בשישה או שבעה אתרים שונים. מי שהיה אז שר התשתיות, אפי איתם, העריך כי פיזור הגז במספר אתרים תקטין את הסיכוי לפיגועים והתלקחויות, אולם ממשיכו, כנראה, חולק עליו. כעת צפויים ארגוני איכות הסביבה לחדש את מאבקם על פינוי החווה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by