בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב: דיון בינלאומי במדיניות הגרעין הישראלית 
 
 הליגה הערבית דורשת פיקוח בינ``ל. הכור בדימונה    
 
חדשות נענע

הוועידה הבינ"ל לאנרגיה אטומית תעלה הנושא בוועידתה השנתית; זאת ביוזמת הליגה הערבית שדורשת פיקוח בינ"ל בכור בדימונה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הוועידה הבינלאומית לאנרגיה אטומית תדון בקרוב במדיניות הגרעין של ישראל, כך מדווח היום (שישי) אתר YNET. על פי הדיווח, הדיון, שכותרתו "יכולת ואיומי הגרעין הישראלי" יתקיים במסגרת הוועידה השנתית שתתכנס בווינה ב-15 בספטמבר. הוועידה לא דנה בנושא מאז 1992.

דוברת נציגות הוועידה בניו יורק, טרייסי בראון, אמרה כי הנושא אכן הוכנס לסדר היום, אולם הוא נמצא במקום ה-22. לדבריה, "ביום הראשון צפויה הוועידה לאשר סופית את הנושאים שיידונו וסביר להניח שנושא זה לא יעלה לדיון ביום הראשון, אלא באחד מחמשת ימי הוועידה".

הנושא יעלה לדיון ביוזמת הליגה הערבית, שטוענת שישראל מחזיקה כ-300 ראשי נפץ גרעיניים. היא דורשת מהוועיה לאלץ את ישראל לפתוח את הכור בדיומנה לפיקוח בינלאומי. כמו כן דורשת הליגה לאלץ את ישראל לחתום את האמנה למניעת הפצת נשק גרעיני. עם זאת, גורמים באו"ם מעריכים כי "לא יהיה רוב פשוט הדרוש להעברת החלטה נגד ישראל".

עם זאת, גורמים מדיניים בירושלים אינם מודאגים. אותם גורמים אמרו כי "אין מה להתרגש מהעלאת הנושא. זהו משחק דיפלומטי ידוע שעיקרו לנסות ולהציק לישראל ולטפול עליה דברים. זה קורה מפעם לפעם ואין לראות בכך משהו חריג".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by