בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הדלאי למה מוכן לשוב לטיבט אחרי 45 שנה 
 
 לא רוצה לעסוק בניחושים בנוגע למדיניות הסינית. הדלאי למה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מנהיגה הרוחני של טיבט יצא אתמול לביקור בארה"ב; לאחרונה החלו שיחות בין נציגיו לשלטונות סין; הדלאי: אני אופטימי ביחס למצב בסין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הדלאי למה מוכן לשוב לטיבט לאחר 45 שנה, אם סין לא תציב תנאים מוקדמים לחזרתו, כך מדווח היום (שישי) ה"גרדיאן" הבריטי. בראיון לעיתור אומר מנהיגה הרוחני של טיבט כי "אני מקווה לבקר בטיבט, לראות את מולדתי במו עיניי, ולנסות ולצנן את המצב הפוליטי במדינה".

הדלאי למה יצא אתמול לביקור בן שלושה שבועות בארצות הברית, שם הוא צפוי לפגוש את הנשיא בוש. זאת בניגוד ללחץ הדיפלומטי שהפעילה סין על ארה"ב, בבקשה לא להרשות לדלאי למה להגיע לארצות הברית כדי "לעסוק בפעילות לפילוג סין". הדאלי למה ברח מטיבט להודו ב-1959, לאחר כישלון ניסיון ההפיכה נגד המשטר הסיני במדינתו.

לאחרונה חלה הפשרה מסויימת ביחסים בין סין והדלאי למה, לאחר ששליחיו ביקרו בבייג'ינג פעמיים בשנה האחרונה, בניסיון סיני לפתור את המצב הפוליטי המתוח בטיבט. הדלאי אמר לגרדיאן כי השיחות עם סין היו "חיוביות", אולם הוסי, כי "טרם התחילו שיחות רציניות. כרגע אני מאמין שחשוב מאד לבנות אמון והבנה".

הדלאי למה הוסיף כי "אין טעם לנחש" מדוע שלטונות סין החליטו לדבר אתו עכשיו ולא מוקדם יותר. הוא סבור כי מדובר בשינוי כללי המורגש בסין, אשר מתקרבת לאחרונה יותר ויותר לתרבות הקפיטליסטית המערבית.

לדבריו, "רוב חברי המפלגה השלטת בסין כבר לא באמת מאמינים בקומוניזם. הם הצטרפו למפלגה רק בשביל התפקיד". הדלאי הוסיף כי "סין משתנה. האליטה האינטלקטואלית מתחילה להבין כי המדיניות כלפי המיעוטים אינה עובדת כשורה. ולכן, אני אופטימי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by