בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"ישראל ושרון ישלמו מחיר כבד על ניסיון ההתנקשות" 
 
 המון פלסטיני זועם בהפגנות בעזה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך מבטיח השייח אחמד יאסין; מסוקים שיגרו טילים לעבר מבנה שממנו יצאו מנהיג החמאס ובכיר הארגון איסמעיל הניה; יאסין נפצע קל; החמאס מאיים בנקמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל וראש ממשלתה, אריאל שרון, ישלמו מחיר יקר עבור ניסיון ההתנקשות במנהיג הרוחני של החמאס - כך אומר הערב (שבת) השייח אחמד יאסין.

יאסין אמר את הדברים לכתבים מחוץ למסגד סמוך לביתו בעזה, שם התאספו כעשרת אלפים בני אדם לקבל את פניו בקריאות "נקריב את דמנו למען יאסין" ו"להפציץ את תל-אביב". יאסין הוסיף עוד כי "אנשינו לא ירימו את הדגל הלבן. הישות הציונית תימחק".

אלפים הגיעו לברך גם את בכיר הזרוע המדינית של החמאס, איסמעיל הניה, שניצל מההתנקשות, "זהו פשע נורא, נשים וילדים נפצעו", אמר הניה בראיון עיתונאי, "הנקמה ודאי תבוא. החמאס מעולם לא שכח את דם אנשיו".
 

"צמרת החמאס התכנסה לתכנן פיגועים בישראל"

השייח` יאסין זמן קצר לאחר ניסיון ההתנקשות בעזה (רויטרס)
 השייח` יאסין זמן קצר לאחר ניסיון ההתנקשות בעזה (רויטרס)   
מדובר בניסיון נוסף בשורה של חיסולים ברצועה. מסוקים של צה"ל ירו אחר הצהריים טילים לעבר דירה בשכונת דרג' בעיר עזה, שבה שהו יאסין הניה. יאסין נפצע באורח קל בלבד, והניה יצא ללא פגע. הטלוויזיה הפלסטינית בעזה הזהירה את תושבי העיר מפני מתקפות נוספות של ישראל וקראה להם לנקוט באמצעי זהירות. בישראל הועלתה רמת הכוננות לדרגה הגבוהה ביותר מחשש לפיגועי נקמה.

יאסין והניה היו בביקור אצל ד"ר מרוואן אבו ראס, פעיל חמאס ומרצה באוניברסיטה האיסלאמית בעזה. על פי הדיווחים, אנשי החמאס יצאו מהדירה לפני שהיא הופצצה. חור גדול נפער בתקרתה של הדירה, והיא נהרסה. הפיצוץ גרם לפציעתם של כ-15 בני-אדם נוספים, בהם בעל הבית, ד"ר אבו-ראס. שומרי ראשו של יאסין פינו אותו מחוץ לבניין והסיעו אותו במכוניתו לבית החולים "שיפא" בעזה.

במערכת הביטחון מאשרים כי יעד ההתנקשות בעזה היה השייח אחמד יאסין ובכירי חמאס נוספים. התקיפה בעזה, כך נמסר, הייתה המשך של מדיניות החיסולים וניסיון לפגוע ביעד של החמאס, במבנה בו התכנסו כל בכירי התנועה, כדי לתכנן את המשך גל הטרור כנגד מטרות ישראליות. מקורות בעזה אף דיווחו כי במקום שהה בשעת הפיצוץ גם המבוקש מוחמד דף, בכיר הזרוע הצבאית של החמאס, ובכיר נוסף, עדנאן אל רול.
 

החמאס מאיים: נרצח את ראש הממשלה שרון

בתגובה לניסיון ההתנקשות מאיים החמאס להתנקש בחייו של ראש הממשלה, אריאל שרון. בהודעת מנהיגי הארגון נמסר כי "ראשו של שרון מבוקש עתה על ידי אנשינו". בכיר הארגון, עבד אל עזיז רנטיסי, מסר כי כעת "שערי הגיהנום נפתחו", וכי "אין כל מקום למו"מ עם ישראל על שום פיתרון. מכיוון שישראל אינה מבחינה בין פוליטיקאי לפעיל שטח" איים רנטיסי, "גם אנו לא נבחין בין שום יעד ציוני".

ראש הממשלה הפלסטיני המתפטר, אבו מאזן, גינה את ניסיון ההתנקשות. "ההתקפה מאשרת שוב את אי-נכונותה של ישראל לבחור בדרך השלום", אמר אבו מאזן, והוסיף כי "היא רק תחמיר את המשבר הנוכחי".

יצוין כי שעות ספורות לפני הניסיון הישראלי להתנקש בחייו איים השייח יאסין כי אם הרשות הפלסטינית לא תעשה כן, תיאלץ החמאס לקחת את החוק לידיה ולטפל במשתפי הפעולה עם ישראל. "על הרשות הפלסטינית לטפל בסוגיה חמורה זו, שסייעה בחיסולם של פעילים ובכירים פלסטינים רבים", אמר יאסין.

בנוסף, זמן קצר לפני האירוע בעזה מת מפצעיו בבית חולים בעיר בכיר הזרוע הצבאית ברצועה, חאלד מסעוד, שנפצע בניסיון חיסול לפני כעשרה ימים כאשר מסוקים פגעו במכוניתו, אך הצליח לחמוק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by