בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אלפי אנשי צד"ל ישוכנו בגליל 

אלפי אנשי צד"ל ישוכנו בגליל

 
 
חדשות נענע 

הבוקר תתכנס בת"א ישיבה לדון בפתרונות דיור אפשריים לאלפי אנשי צד"ל ובני משפחותיהם בישובי הצפון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ככל שמתקדם מועד הנסיגה הישראלית מדרום לבנון, ביולי הקרוב, מתגברים החיפושים של אנשי משרד הביטחון אחר פתרון לאלפי אנשי צד"ל ובני משפחותיהם שעלולים למצוא עצמם תחת סכנת נקמה של אנשי החיזבאללה והממשל בלבנון ושיבחרו ל"התפנות" מישוביהם בדרום לבנון.

העיתון ידיעות אחרונות מפרסם הבוקר כי קיימת תוכנית ראשונית לשכן אלפיים אנשי צד"ל ומשפחותיהם בשכונה אחת בנהריה או במטולה. בבדיקות שנערכו נמצא כי פתרון זה עדיף על פני שילובם בכפרים ערביים או הקמת כפר מבודד.

ראש עיריית נהריה, ג`קי סבג, אמר אתמול כי לא קיבל פנייה בנושא ממשרד הביטחון אך יסכים לקלוט בעירו את אנשי צד"ל ששמרו על הגבול הצפון במשך שנים ארוכות. גם ראש המועצה המקומית מטולה, קובי כץ אמר שלא פנו אליו. גם הוא הביע נכונות לקלוט את המפונים.

אפשרות שנייה, שנבדקת במקביל, היא לשכור עבור המפונים דירות בישובי הגליל, בינהם: דפנה, דן, מעיין ברוך, הגושרים, כפר סולד, כפר בלום ואיילת השחר. ברחבי הצפון הופצו בשבוע שעבר רבבות עלונים ובהם פנייה של משרד הביטחון לשכור דירות בנות 5-4 חדרים. עד כה התקבלו מאות פניות מאנשים המעוניינים להשכיר את דירותיהם אמר לידיעות אחרונות בעל משרד תיווך בעכו.


 
 


אפשרות שלישית היא לשכן את אנשי הגדוד הדרוזי של צד"ל בכפרים דרוזיים. חלק מהדרוזים מתנגדים לכך ואומרים כי אנשי צד"ל "יהיו נטע זר ולא ישתלבו". קיימת גם תוכנית לשיכונם של אנשי צד"ל הדרוזים ודרוזים מרמת הגולן שיהיו מעוניינים להישאר בישראל לאחר נסיגה מרמת הגולן בישובים חדשים שיוקמו בצפון בסמוך לישובים דרוזיים קיימים.

אורי לובראני, ראש צוות ההיגוי לטיפול בנושא צד"ל אמר אמש: "כל מילה בנושא עלולה רק להזיק. מתוקף תפקידי, אני נערך לטפל בכל תסריט אפשרי.

דובר משרד הביטחון, דן ויינריך: "ממשלת ישראל פועלת ותפעל לכיבוד מחוייבותה לצד"ל ולגורמי הסיוע האזרחי באזור הביטחון. בשלב זה אין באפשרותנו להיכנס לפרטים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by