בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערפאת קיבל את התפטרות אבו-מאזן 
 
 עדיין לא ברור מתי יכריז על התפטרותו. אבו מאזן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ראש הממשלה הפלסטיני: "ערפאת, ישראל וארה"ב הכשילו אותי"; בין אבו מאזן וערפאת קיימות מחלוקות על חלוקת הסמכויות ברשות; המועמד להחליפו: אבו-עלא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, הודיע לפנות ערב (שבת) לחברי המועצה הפלסטינית המחוקקת כי קיבל את התפטרותו של ראש הממשלה אבו מאזן. מקורות בעזה מדווחים כי המועמד שעשוי להחליפו בתפקיד ראש הממשלה הוא בכיר הרשות הפלסטינית, אבו-עלא. רשת הסי.אן.אן מדווחת כי ערפאת הקציב שלושה שבועות להקמת ממשלה חדשה.

אבו מאזן, מצידו, מאשים את ערפאת, וישראל וארה"ב בהכשלתו. בנאום בפני המועצה המחוקקת הפלסטינית ברמאללה, לאחר הגשת מכתב ההתפטרות, אמר כי יו"ר הרשות טירפד אותו והכשיל את עבודתו.

ישראל, הוסיף אבו מאזן, תרמה גם היא להכשלתו בעקבות שרשרת החיסולים שביצעה בשטחים, נסיגתה החלקית בלבד מהערים הפלסטיניות והעובדה ששיחררה חלק קטן בלבד מאלפי האסורים הפלסטינים. גם ארה"ב, לדבריו, תרמה להכשלתו, וכן הדיווחים בכלי התקשורת הערביים שתרמו לרושם שממשלתו קורסת.

בלשכת ראש הממשלה, אריאל שרון, אומרים כי ההתפטרות לא הפתיעה את ישראל. מדובר בעניין פלסטיני פנימי, נמסר, אך ישראל עוקבת אחר ההתפתחויות. "למותר לציין כי ישראל לא תקבל מצב דברים בו תחזור השליטה ברשות לידי ערפאת או מי מעושי דברו. הפלסטינים הגיעו לרגע האמת שבו יחליטו באיזו דרך הם בוחרים, דרך השלום של אבו מאזן או המשך דרך הטרור של ערפאת. החתרנות הנמשכת והבלתי נלאית של ערפאת היא שמובילה את העם הפלסטיני מטרגדיה לטרגדיה".

"הניו יורק טיימס" פרסם הבוקר על כוונתו של אבו מאזן להתפטר מתפקידו. העיתון ציין כי כך דיווחו לו "ארבעה בכירים פלסטינים". אבו מאזן איים בהתפטרות מספר פעמים מאז מונה לתפקיד, ואף רמז על כך ביום חמישי בעת נאום במועצה המחוקקת ביום חמישי. לדברי הגורמים הפלסטינים, בכירים במערכת הפוליטית מנסים לשכנע אותו לחזור בו מהכרזה.

מקורבי אבו מאזן מסרו מוקדם יותר היום כי הדרך היחידה לפתור את המחלוקת בינו לבין יו"ר הרשות, יאסר ערפאת היא להתפטר. השניים חלוקים בנוגע לחלוקת הסמכויות והשליטה על מנגנוני הביטחון ברשות. הגורמים גורסים כי איומו של אבו מאזן יוביל ללחץ אמריקני על ערפאת, לפתור את המחלוקות אחת ולתמיד על מנת לפתור את המבוי הסתום אליה השורר בצמרת הפוליטית הפלסטינית.

עוד הוסיפו המקורבים כי אבו מאזן מנסה להפעיל לחץ גם על ישראל, כדיי להחזיר את תהליך השלום למסלולו. אולם מדובר בסיכון מכיוון שארה"ב הודיע כבר כי אם לא יפתרו המחלוקות היא תחזור בה מתמיכתה ב"מפת הדרכים".

חבר הכנסת אחמד טיבי, לשעבר יועצו של ערפאת, אמר אתמול לגלי צה"ל כי תמיכה ישראלית ואמריקנית באבו-מאזן רק מחלישה את מעמדו ברחוב הפלסטיני: "כל האמירות האלו, שכאילו מי שמביע אי-אמון באבו מאזן מביע אי-אמון בג'ורג' בוש, מחלישות עוד יותר את אבו-מאזן. חלומו של כל נציג בחאן יונס או בשכם הוא להביע אי-אמון בג'ורג' בוש".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by