בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"לא נשלים עם השבת השליטה ברשות לידי ערפאת" 
 
 ערפאת ואבו מאזן בימים טובים יותר (רויטרס)   
 
חדשות נענע

"החתרנות הנמשכת והבלתי נלאית של ערפאת היא שמובילה את העם הפלסטיני מטרגדיה לטרגדיה" נמסר בהודעת לשכת רה"מ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל לא תקבל מצב שבו תשוב השליטה ברשות הפלסטינית לידיו של ראש הרשות, יאסר ערפאת, או של מי מעושי דברו. כך אומרים הערב (שבת) בלשכת ראש הממשלה, בעקבות התפטרות ראש הממשלה הפלסטיני, אבו מאזן.

"ישראל לא תקבל מצב דברים בו תחזור השליטה ברשות לידי ערפאת או מי מעושי דברו", נמסר בהודעת הלשכה. "הפלסטינים הגיעו לרגע האמת שבו יחליטו באיזו דרך הם בוחרים, דרך השלום של אבו מאזן או המשך דרך הטרור של ערפאת. החתרנות הנמשכת והבלתי נלאית של ערפאת היא שמובילה את העם הפלסטיני מטרגדיה לטרגדיה".

לדברי שר החוץ, סילבן שלום, הממשלה לא תישא ותיתן עם ערפאת מכיוון שהוא חלק מהבעייה. גורמים מדיניים בירושלים אומרים כי מינוי שר האוצר, סלאם פאייד, במקומו של אבו-מאזן עשוי להיות מקובל על ישראל. ואולם יש להמתין ולראות האם ההתפטרות היא סופית או שאבו-מאזן יחזור בו בסופו של דבר.

בתוך כך, בלשכת יו"ר המועצה המחוקקת הפלסטינית אומרים כי אבו עלא לא יסכים למלא את תפקיד ראש הממשלה הפלסטיני במקום אבו מאזן, במידה וזה יוצע לו. אבו עלא נחשב כמועמד המועדף על ערפאת.

גורמים מדיניים בירושלים אמרו לאחרונה כי ישראל לא תישא ותיתן עם ממשלה חלופית לממשלת אבו-מאזן מטעמו של יאסר ערפאת. בעקבות ההתפטרות הודיעו גורמי ביטחון כי ישראל תצטרך לבחון מחדש את פעולתה נגד ארגוני הטרור ולעבור לפעילות התקפית נגדם. כמו כן תידרש החלטה באשר לגורלו של ערפאת.

במקביל, גוברת בממשלה הקריאה לסילוקו של ערפאת בעקבות התפטרות אבו-מאזן, ואף לחיסולו. חבר הכנסת גלעד ארדן מהליכוד קרא לממשלה להודיע מיד על ביטול מפת הדרכים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by