בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בירוקרטיה 
ארנונה עד הקבר 
 
 בית עלמין. אילוסטרציה    צילום: רחלי קרוט    
בירוקרטיה |
 

פינת הבירוקרטיה עובדת בשבילכם. והפעם: מדוע נדרשה קשישה לשלם לעירייה תשעה חודשים אחרי שנפטרה? • כתבו לנו: tirtur@nana10.co.il • טלאול 054-6333377

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מרים כהן חיה ומתה בנחלת יהודה. היא הגיעה לשם לפני כשישים שנה, התחתנה, גידלה את ילדיה. בני משפחתה מעידים שהייתה אחראית ומסודרת ובין היתר הקפידה לשלם את חשבונות הארנונה בתחילה השנה לכל השנה מראש. כך היה גם בשנת 2010. בינואר 2010 שילמה כהן את הסכום לעיריית ראשון לציון, וקיבלה הנחת פנסיונרים בשיעור של 70 אחוזים. בכל זאת, בת 80 היתה. בחודש מרץ באותה שנה נפטרה כהן.

 

בדצמבר 2010 קיבלה מרים כהן ז"ל מכתב התראה מעיריית ראשון לציון. "יש לך חוב לעירייה", נכתב שם, תשעה חודשים אחרי פטירתה. בתה של מרים, אסנת אביגדורי, ניגשה לברר את העניין בעירייה, שם נמסר לה שמכיוון שאמה נהנתה מהנחה בשל היותה פנסיונרית, ומכיוון שהיא נפטרה לפני תום השנה האזרחית, עליה להחזיר את ההפרש מההנחה, סכום העומד על כ-2,500 שקל.

 

"זה ממש חוסר רגישות מצד העירייה, גם שולחים את ההתראה לאמא שלי שכבר נפטרה וגם דורשים ממנה לשלם על מה שכבר שילמה להם מראש. נעתקו מילותיי, איך הם לא מתביישים? יש לאמא שלי חוב? שהעירייה תגבה ממנה את החוב", אומרת אביגדורי. "היא שילמה להם מראש, מה לעשות שבדרך היא גם נפטרה, היא לא ידעה את זה מראש". בעוד בתה של כהן מתלוננת, נשלח אליה מהעירייה מכתב התראה נוסף.

 

מעיריית ראשון לציון נמסר: "ההנחה ניתנת אך ורק למחזיק בפועל בדירת המגורים. עקב פטירתה של המנוחה מרים כהן מתבטלת ההנחה. צר לנו אם נגרמה עוגמת נפש לבני המשפחה".

 

• אם קיבלתם שירות גרוע, נעשה לכם עוול או התעלמו מכם במוסדות הציבוריים - אתם מוזמנים לפנות אלינו! tirtur@nana10.co.il • טלאול 054-6333377

 

» פינת הבירוקרטיה

» בירוקרטיה בפייסבוק

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by