בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
מידע חדש על נסיעות נתניהו: לא קיבל אישור לטוס במימון גופים חיצוניים 

מידע חדש על נסיעות נתניהו: לא קיבל אישור לטוס במימון גופים חיצוניים

 
בארץ |
 

ראש הממשלה יכול היה לטוס על חשבונם של הגופים, שעל פי תחקיר "המקור", מימנו את נסיעותיו במידה והיה מקבל על כך אישור. במשרד האוצר אין תיעוד שאישור שכזה ניתן. מקורב לנתניהו: "בעידן שאנו חיים בו ראשי ממשלה לשעבר טסים במחלקה ראשונה ומתארחים במלונות הטובים ביותר. כך מקובל"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(9:10 דקות)

 

מידע חדש שנחשף היום (חמישי) שופך אור נוסף על הממצאים שהעלה תחקיר חדשות 10 לפיו רשימה ארוכה של אנשים פרטיים ומוסדות מימנו את נסיעותיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ורעייתו ברחבי העולם. לפי המידע החדש, נתניהו בעודו שר האוצר וכפוף לכללי האתיקה של הכנסת, לא קיבל אישור שהיה נדרש על מנת לנסוע במימון של גוף חיצוני כגון האישים שמימנו את נסיעותיו.

 

לפי החוק שר זכאי להוצאות מהמדינה על נסיעותיו ובמידה והוא מבקש לטוס על חשבונו של מממן אחר עליו לקבל על כך אישור. במשרד האוצר לא קיים תיעוד כי אישור שכזה ניתן לנתניהו.

 

בנוסף טענה אותה העלה ראש הממשלה בדבר נסיעותיה של רעייתו מתבררת כלא נכונה. לטענת ראש הממשלה: "עד שנת 2007 רשאית הייתה גברת נתניהו להתלוות לבעלה כאשת ראש הממשלה לשעבר על חשבון הגורם המזמין. לאחר מכן שולמו נסיעותיה על ידה, על ידי בני משפחתה, או על ידי גופים שהזמינו אותה להרצות בפניהם בנפרד". בדיקת הנושא מעלה כי כבר משנת 2002 נאסר על רעיית שר לנסוע במימון חיצוני.

 

עורך הדין דוד שמרון המקורב לנתניהו הגיב לממצאי התחקיר. לדבריו, "כל הנסיעות האלה הן נסיעות שתכליתן או גיוס כספים או הרצאות לטובת מדינת ישראל. בעידן שאנו חיים בו כרגע ראשי ממשלה לשעבר טסים במחלקה ראשונה, מתארחים במלונות הטובים ביותר וכך מקובל".

 

בתוך כך, מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס החל בבדיקה ראשונית לממצאי תוכנית "המקור". במידה ויגיע למסקנה שקיים חשד לפלילים יעביר את הטיפול בנושא ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין.

 

מוקדם יותר פנו מפלגת קדימה ותנועת אומ"ץ ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בדרישה לפתוח בחקירה נגד ראש הממשלה בעקבות התחקיר. בקדימה טענו כי מדובר בהתנהלות פלילית ולא אתית, שדורשת פתיחת חקירה בנושא.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by