בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: נתמוך באבו עלא אם יפעל נגד הטרור 
 
 אבו-עלא וערפאת בישיבת הנהגת הפתח (רויטרס)   
 
חדשות נענע

גורמים ברשות: אבו עלא יתמנה רק אם ישראל תפסיק התקיפות ברשות, תשנה גישתה לערפאת ויוצגו ערבויות אמריקניות ואירופאיות לביצוע מפת הדרכים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארצות הברית אמרה הבוקר (שלישי) כי תתמוך בראש הממשלה הפלסטיני המיועד, אבו עלא, רק אם יפעל נגד הטרור ויביא לשיפור במצב הביטחון. דובר מחלקת המדינה, ריצ'ארד באוצ'ר, אמר הלילה כי "אנחנו רוצים כי לראש הממשלה החדש יהיו את הסמכויות והמשאבים לצעוד קדימה במפת הדרכים".

חבר הקבינט הפלסטיני, יאסר עבד רבו, אומר הבוקר ב"קול ישראל" כי אבו עלא לא הסכים עדיין להרכיב ממשלה. לדברי עבד רבו, אבו עלא הציב שלושה תנאים להסכמתו. התנאי הראשון הוא הפסקת התקיפות הישראליות נגד פלסטינים. התנאי השני הוא שישראל תשנה את עמדתה בנוגע לערפאת. והתנאי השלישה הוא שהאמריקנים האירופאים וישראל יציגו ערבויות לביצוע מפת הדרכים.

אתמול דווח כי אבו עלא הסכים בישיבת הוועדה המרכזית של הפתח לקבל על עצמו את תפקיד ראש הממשלה הפלסטיני במקומו של אבו מאזן שהתפטר. אבו עלא עצמו העביר אתמול מסר ללשכת ראש הממשלה, בו התחייב לפעול להשגת הפסקת אש בין ישראל לפלסטינים.

שר החוץ, סילבן שלום, אמר אתמול כי אבו עלא ייבחן על פי מעשיו. ממשרד ראש הממשלה נמסר, כי אבו עלא יהיה בן שיח, אם יסכים להתחייב למפת הדרכים. דברים דומים אמר מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול. עוד לפני שהוכרז רשמית על המינוי פרסמו שרי האיחוד האירופי הודעת תמיכה גורפת במינויו של מי שנחשב אחד המקורבים ביותר לערפאת. ארגוני החמאס והג'יהאד האיסלאמי הודיעו אתמול כי יתמכו בממשלתו, אם תאפשר את "המשך ההתנגדות".
 

אני לא מוכן להיכשל

מוקדם יותר אתמול טען אבו עלא, כי עליו לבחון האם השלום הוא בכלל בר-השגה, לפני שיקבל עליו את התפקיד. הוא הצהיר כי ידרוש ערבויות אמריקניות ואירופאיות למחוייבות והמשכיות של תהליך השלום. "אני לא מוכן להיכשל", אמר לעיתונאים ממשרדו באבו-דיס.

אבו עלא אף ציין לאחר פגישתו עם ערפאת, שאין טעם לכונן ממשלת חדשה ברשות, כל עוד ישראל לא משנה את מדיניותה כלפי האוכלוסיה הפלסטינית. אולם, נראה כי הוא שינה את דעתו והחליט להרים את הכפפה שזרק לו ערפאת.

בשלב זה, לא ברור מי יכהן כסגנו של אבו עלא ובתפקיד שר הפנים שלו. עתידו של שר האוצר, סאלם פאיד, לוטה בערפל, למרות ההערכה הרבה שרוחשים לו בארצות הברית ובישראל. גם מוחמד דחלאן, הממונה על בטחון הפנים ברשות, צפוי להתפטר מתפקידו, לאחר שהצהיר לא אחת כי יכהן רק בממשלה שהעומד בראשה הוא אבו מאזן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by