בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ויקי כנפו פתחה בשביתת רעב  
 
 נראה כמה האטימות תחגוג. כנפו במאהל המחאה (נענע)   
 
חדשות נענע

ללא הגבלת זמן, עד שיחודש המו"מ עם האוצר; דורשת למצוא פתרון לבעיות התעסוקה והדיור של האמהות החד-הוריות; כנפו: אני כאן עד הסוף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ויקי כנפו, מובילת מאבק האמהות החד-הוריות נגד הגזירות הכלכליות של הממשלה, פתחה הבוקר (ראשון) בשביתת רעב. כנפו דורשת שמשרד האוצר יחדש את המשא ומתן עם החד הוריות, שהופסק לפני כחודש עקב הפיגוע בירושלים ולנוכח ההתפתחויות המדיניות והביטחוניות.

כנפו, ושלושה פעילים נוספים ממאהל המחאה שהוקם מול משרדי הממשלה בירושלים, פתחו בשביתת הרעב בדרישה למצוא פתרון למצוקת המשפחות החד-הוריות בתחום התעסוקה והדיור, מצוקה שהעמיקה עם אישור התוכנית הכלכלית של משרד האוצר.

בראיון לגלי צה"ל אמרה כנפו הבוקר, "אני לא יודעת כמה זה יעזור, אבל אני כאן עד הסוף. נראה כמה האטימות תחגוג". לפני שבוע הודיעה כנפו כי תצא לצעוד ב"מקומות של עשירים" בכל רחבי הארץ ועד לירדן, אם שביתת הרעב לא תועיל.

לפני כשבועיים חידשה את מסעה הרגלי וצעדה ל-14 ערים ברחבי המדינה ולדבריה, זכתה לאהדה ציבורית נרחבת. כנפו טוענת כי מבחינת משרד האוצר, המשא ומתן עם החד הוריות מיצה את עצמו ו"אנחנו יכולות ללכת הביתה". היא אף פנתה לנשיא המדינה וליו"ר הכנסת, כדי שיסייעו בחידוש המגעים עם האוצר.

בשבוע שעבר היו ויקי כנפו ובנה נועם מעורבים בתקרית מצערת: עם פתיחת שנת הלימודים ליוותה כנפו את בנה לבית הספר החדש בו ילמד השנה, בשכונת רחביה בירושלים. בבית הספר התקיים טקס לרגל פתיחת השנה, בהשתתפות נשיא המדינה, משה קצב.

כנפו קיוותה להשתתף בטקס והתכוונה להגיש במהלכו מכתב לנשיא, בו היא מבקשת את עזרתו מול ראש הממשלה והשרים, אך המאבטחים מנעו את כניסתה לאולם בו נערך הטקס, מטעמי בטיחות. בנה, נועם, פרץ בבכי וסירב להשאר בבית הספר והשניים עזבו את המקום פגועים ומאוכזבים.
 

הקבינט החברתי גיבש תכנית לעידוד התעסוקה של החד הוריות

 
שר האוצר, בנימין נתניהו, הודיע לפני כחודש כי מוצה המו"מ עם נציגי המשפחות החד-הוריות, לאחר שגיבש תכנית לעידוד התעסוקה בקרבן.

התכנית כללה סיבסוד של מעונות יום לילדיהן, ושל ההסעות למוקדי התעסוקה. כן הובטח מענק שנתי בסך 9,600 שקלים לאמהות, שיגדילו את היקף עבודתן בשליש משרה. תכניתם של נתניהו ושרי הקבינט החברתי כללה גם הקמת מוקד טלפוני, עבור מעסיקים שיציעו עבודות לאמהות חד הוריות, אשר בשלב מאוחר יותר יוכלו גם אמהות עצמן לפנות אליו ולקבל הצעות עבודה.

"לכולם ברור כעת שהרעיון להחזיר את הקצבאות או לעכב את הפחתתן ירד סופית מסדר היום", אמר נתניהו והוסיף, "אני משוכנע שיש במשק אלפי מקומות עבודה שבהן יוכלו נשים חד הוריות להשתלב ולפרנס את משפחותיהן בכבוד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by