בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חצי מיליארד שקלים יועברו להקמת גדר ההפרדה  
 
 בניית הגדר תמשיך בתוואי המתוכנן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך תחליט, ככל הנראה, הוועדה המשותפת לתקציב הביטחון בכנסת; ישראל הודיעה כי תמשיך בתוואי המתוכנן למרות התנגדות ארה"ב והפלסטינים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הוועדה המשותפת לתקציב הביטחון הכנסת תחליט בקרוב על העברת חצי מיליארד שקלים להמשך בניית גדר ההפרדה, כך דווח הבוקר (ראשון) ב"גלי צה"ל". יו"ר הוועדה, חבר הכנסת אורי אריאל מהאיחוד הלאומי, סירב עד כה להעלות את הנושא להצבעה משום שלטענתו לא קיבל הסברים על תוואי הגדר המתכונן.

בעקבות הפיגוע בירושלים לפני כשלושה שבועות נשמעו קריאות רבות בישראל להמשך בניית הגדר. האלוף במילואים עוזי דיין מדגיש כי הגדר חיונית לביטחונם של אזרחי ישראל, וכי ניתן היה למנוע את הפיגוע בירושלים אילו הייתה מוקמת הגדר בזמן.

לפני כחודש הודיע משרד הביטחון כי הושלם השלב הראשון בבניית הגדר. בפרוייקט קו התפר נבנו עד כה 123 קילומטרים של גדר, בתוואי בין סאלם לאלקנה ובפרוייקט עוטף ירושלים הושלמה בנייתם של 18 קילומטרים. על פי התכנית, בתוך שמונה חודשים תושלם הקמת כל נקודות הביקורת לאורך הגדר ויוקם מסוף סחורות ראשון בשער אפרים. עד סוף השנה יושלמו העבודות בשלב השני של הגדר , שאמורה לעבור מסאלם לכיוון בית שאן.

ארצות הברית מתנגדת להמשך בניית הגדר, משום שלטענתה מדובר בקביעה בשטח של גבולות המדינה הפלסטינית. הפלסטינים טוענים כי הגדר פוגעת בחופש התנועה שלהם. מקורות בוושינגטון דיווחו כי ישראל הסכימה לעצור את בניית הגדר, בשל לחץ אמריקני, אולם שר החוץ, סילבן שלום, אמר כי ישראל תמשיך לבנות את גדר ההפרדה בתוואי המתוכנן, וכי ישראל תמצא פתרון אשר יאפשר לשמור על התוואי המקורי תוך שמירת ההבנות עם ארצות הברית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by