בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שלום קורא לגירוש ערפאת; ארה"ב מתנגדת 
 
 הוא יקבע את ממשיכו של אבו מאזן. ערפאת (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שר החוץ טוען כי ניסיון החיסול של השייח יאסין היה מוצדק; נביל שעת': גירוש ערפאת יוביל האיזור לאסון; ארה"ב מתנגדת לגירוש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ, סילבן שלום, שב וקרוא הבוקר (ראשון) לגירוש ערפאת מרמאללה. שלום גם הצדיק הבוקר ב"גלי צה"ל את ניסיון החיסול של מנהיג החמאס, השייח אחמד יאסין. לדבריו, ניסיון החיסול הוא מוצדק מוסרי ונועד להגן על אזרחי ישראל. שלום אמר כי "האם האנשים האלו יכולים להמשיך לתכנן פיגועים שהורגים עשרות אזרחים ישראלים, מבלי שהם עצמם יכולים להיפגע? זה לא קיים בשום מדינה בעולם."

בלשכת ראש הממשלה אמרו אתמול כי ישראל לא תקבל מצב שבו תשוב השליטה ברשות הפלסטינית לידיו של ראש הרשות, יאסר ערפאת, או של מי מעושי דברו. בהודעת הלשכה נאמר כי "הפלסטינים הגיעו לרגע האמת שבו יחליטו באיזו דרך הם בוחרים, דרך השלום של אבו מאזן או המשך דרך הטרור של ערפאת. החתרנות הנמשכת והבלתי נלאית של ערפאת היא שמובילה את העם הפלסטיני מטרגדיה לטרגדיה".

שר החוץ הפלסטיני, נביל שעת', טוען כי גירוש ערפאת יוביל את האיזור לתוצאות הרסניות. לדבריו, "גירוש ערפאת יגרום לאסון, גדול אף יותר מהשארתו במצור ברמאללה. שעת גם הביע התנגדות להתערבות הישראלית בבחירת ממשיכו של אבו מאזן.

לדבריו, "הרעיון של של בחירת הנהגה עבור העם הפלסטיני אינו דמוקרטי ויביא לתוצאות בלתי רצויות במישור הביטחוני". שעת גם האשים הבוקר את ישראל בהתפטרות אבו מאזן. לדבריו, ישראל אשמה בכהונתו הקצרה של אבו מאזן משום שלא נסוגה מהערים הפלסטיניות, המשיכה במדיניות החיסולים וחרגה מעקרונות מפת הדרכים.

גם ארצות הברית מתנגדת לגירוש ערפאת מן המוקטעה, כך מדווח העיתון "וושינגטון פוסט". על פי הדיווח, ממשל בוש סבור כי גירוש ערפאת הוא צעד דרמטי מדי, והוא יימנע מלאשרו כל עוד נמשכת התסבוכת בעיראק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by