בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נתניהו: יש לחזק את האוכלוסיות החלשות 
 
 שר האוצר ושר הביטחון לא הגיעו להסכמה בנוגע לקיצוץ. נתניהו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נתניהו הציג במסיבת עיתונאים את עיקרי תקציב 2004; האוצר יגביר את הפרטת המונופולים; הצעת התקציב כוללת פיטורי 2.000 עובדים במגזר הציבורי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר האוצר, בנימין נתניהו כינס אחר הצהריים (שני) מסיבת עיתונאים בה הציג את עיקרי התקציב ל-2004 ואת התוכנית לרפורמה גדולה ולשינויים מיבניים במיגזר הציבורי. מטרת התוכנית לצמצם את המיגזר הציבורי ולייעל את פעילותו.

במסיבת העיתונאים אמר נתניהו כי לפני פחות מחצי שנה ישראל עמדה לפני התרסקות כלכלית. לדבריו המשק עבר כעת לשלב ב' והוא שלב המעבר לצמיחה, "והכוונה לעשות שורת דברים שהם בעייני קריטים. המטרה היא לא להגיע לצמיחה בשנת 2004. המטרה להציב מטרת על שהיא שיפור איכות החיים של כלל אזרחי ישראל. ואת המטרה נשיג באמצעות 4 יעדים: עידוד הצמיחה, חיזוק אוכלוסיות חלשות, יעול השירות הציבורי לאזרח והגנה על הצרכן באמצעות שבירת מונופולים".

עוד הוסיף נתניהו כי הפרויקט הזה הוא מפתח לצמיחה כלכלית ולכל אותם יעדים שאנחנו רוצים להשיג עבור אזרחי ישראל". לדבריו בכוונתו להמשיך בתוכנית הורדת המיסים.

אתמול החליטו ראש הממשלה, אריאל שרון, ושר האוצר כי במסגרת הקיצוצים בתקציב 2004, יפוטרו מהמגזר הציבורי כ-2,000 עובדים. השניים סיכמו כי הקיצוץ בתקציב המדינה יעמוד על 10 מיליארד שקלים, ושהגירעון בתקציב יהיה 4%. במשרדי ממשלה רבים ייסגרו אגפים ומחלקות, מה שיביא לחיסכון של מאות מיליוני שקלים. רשות הנמלים תפורק לכמה חברות, ותופרט בשנה הקרובה.

שר האוצר ושר הביטחון לא הגיעו להסכמה באשר לקיצוץ בתקציב משרד הביטחון. באוצר מבקשים לבצע קיצוץ בהיקף של 6 מיליארד שקלים בתקציב המשרד. ראש הממשלה יכריע בנושא לאחר שובו מהודו בשבוע הבא.

בתוך כך, לנוכח המיתון המחריף והאבטלה המתרחבת, נמשכה ברבע השני של השנה השחיקה בשכר הממוצע במשק, שירד ברבע השני לבדו בכשישה אחוזים וחצי לעומת אותה תקופה אשתקד והסתכם ב-6,736 שקל ברוטו לחודש.

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי כרבע מהשכירים הישראלים במשק משתכרים שכר בגובה עד מחצית השכר הממוצע. עוד מתברר מהנתונים כי מספר העובדים הזרים הצטמצם ברבע השני של השנה בעשרים אחוז.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by