בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוש מבקש 87 מיליארד דולר למלחמה בטרור 
 
 שולח את חייליו להלחם בטרור מעבר לים. בוש (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בוש אומר כי האמריקנים לא ייכנעו לטרור באפגניסטאן ובעיראק ולא ירשו לטרוריסטים להגיע לרחובות ארה"ב; בנאום האחרון לאומה הכריז בוש על סיום המלחמה בעיראק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, פנה הלילה (שני) בנאום לאומה וביקש תקציב נוסף בסך 87 מיליארד דולר למלחמה בטרור בעיראק ובאפגניסטאן. בנאום בן 18 דקות אמר בוש כי "אנחנו לוחמים באויב בעיראק ובאפגניסטאן היום כדי שלא נפגוש בו בערינו בורחובותינו מחר". בוש ביקש לאחרונה כוחות וכסף לשיקום עיראק גם ממדינות אחרות, בהן כאלו שהתנגדו למערכה האמריקנית בעיראק.

בוש הוסיף כי ארצות הברית לא תיכנע מפני איום הטרור. לדבריו, "הטרוריסטים נותנים כדוגמה את ביירות וסומליה, וטוענים כי אם פוגעים באמריקנים, הם בורחים. ובכך הם טועים". בוש תיאר את עיראק כמערכה המרכזית במלחמה בטרור ואמר כי "לוחמי החופש עומדים שם בחזית נואשת, ושם יש להביס אותם". לדברי בוש, הבסת האוייבים "תיקח זמן ותדרוש קרבנות. אבל אנחנו נעשה את כל מה שדרוש, ונקדיש את כל המשאבים הנחוצים, כדי להשיע את הניצחון ההכרחי במלחמה בטרור."

בוש אמר כי לא יתווספו חיילים אמריקניים ל-130 אלף החיילים האמריקניים המוצבים כרגע בעיראק, אולם טען כי דרושים כוחות ממדינות אחרות. הוא ציין כי שתי דיביזיות בינלאומיות, שמונהגות בידי פולין ובריטנה, משרתות לצד ארצות הברית וכי המפקדים האמריקנים ביקשו דיביזיה נוספת.

בוש גם אמר כי מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, יבקש ממועצת הביטחון של האו"ם למצוא פתרון אשר יאפשר הצבת כוחות נוספים בעיראק. פאוול יוועד בשבועות הקרובים עם נציגי מדינות שונות כדי לבקש תמיכה כספית בשיקום אפגניסטאן. בחודש הבא יתקיים כינוס דומה לגיוס כספים לשיקום עיראק. בוש עצמו ינאם בפני העצרת הכללית של האו"ם בעוד שבועיים.

יצויין כי הנאום האחרון לאומה שנשא בוש היה מעל סיפונה של נושאת המטוסים "אברהם לינקולן" ב-1 במאי, שבו הכריז כי "פעולות המלחמה העיקריות בעיראק הגיעו לסיומן".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by