בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
המדינה משיבה לבג"צ חוק האברכים: "ימשיכו לקבל מלגות" 

המדינה משיבה לבג"צ חוק האברכים: "ימשיכו לקבל מלגות"

 
בארץ |
 

בתשובת המדינה נאמר כי 8,500 אברכים מעל גיל 29, שקיבלו קצבאות חצי שנה לפני החלטת הממשלה על צמצום התקצוב, ימשיכו לקבל תמיכה. "על אוכלוסייה זו חלה הוראת המעבר", טענה המדינה בתשובתה. עורך הדין המייצג את התאחדות הסטודנטים בעתירה: "כל המהלך נועד להרוויח זמן ולקבוע עובדות בשטח". פרסום ראשון

 
 
 
 
 
 
 
 
 

המדינה הודיעה היום (שלישי) לפני בג"צ כי 8,500 אברכים ימשיכו לקבל קצבאות במסגרת החלטת הממשלה בנושא מלפני שלושה חודשים. הסטודנטים קיבלו בזעם את ההודעה ומאבקם בחוק צפוי להימשך.

 

הצטרפו לפייסבוק של חדשות 10 »

 
"תשובת המדינה נועדה להרוויח זמן"
 "תשובת המדינה נועדה להרוויח זמן" 
 צילום: רויטרס (ארכיון) 
 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הציג את ההחלטה כמצמצמת את תקצוב האברכים, אולם בתשובת המדינה לעתירה שהגישו בנושא התאחדות הסטודנטים וארגונים חברתיים נוספים נכתב: "על 8,500 אברכים לא חלה הרפורמה, והם ימשיכו לקבל תקצוב מבלי להיות כפופים למגבלות החדשות".

 

מספר זה של אברכים כולל אברכים נזקקים אשר גילם עולה על 29 ואשר קבלו מלגת הבטחת הכנסה במהלך חצי השנה לפני יום התחילה. "על אוכלוסייה זו חלה הוראת המעבר והיא תמשיך לקבל את התמיכה מבלי שתהא כפופה למגבלות החדשות", נכתב מטעם המדינה. השופט סלים ג'ובראן החליט להעביר את הדיון להרכב משפטי ומועד הדיונים ייקבע בימים הקרובים

 

יושב ראש התאחדות הסטודנטים הארצית, איציק שמולי, אמר בתגובה כי תשובת המדינה נועדה להרוויח זמן, וכי הוא בטוח שבג"צ יפסול פעם נוספת את ההסדר, כפי שעשה בעבר. עורך הדין גלעד ברנע שמייצג את התאחדות הסטודנטים הארצית בעתירה ציין כי תשובת המדינה "מאששת את העובדה שכל המהלך הוא השהיה מכוונת שנועדה להרוויח זמן ולקבוע עובדות בשטח".

 

"הענקת הבטחת ההכנסה לאברכים פוגעת בשוויון"

 

באמצע חודש דצמבר אישרה הממשלה להעניק לאברכים קצבה למשך חמש שנים כשבשנה החמישית תינתן קצבה של 75% מהסכום הראשוני. בתקופה זו ילמד האברך חצי מזמנו ויוכל לעבוד בחצי משרה. בנוסף, על פי אישור הממשלה, קבוצה מצומצמת תיקרא "לומדים מתמידים" והם יקבלו קצבה מופחתת. אותם אנשים מתכוונים להקדיש את חייהם ללימוד תורה ועל פי הערכות, מדובר בכ-2,000 בני אדם בלבד.

 

חצי שנה קודם לכן, בחודש יוני, קבע בית המשפט כי קצבת הבטחת ההכנסה לאברכים אינה חוקית משום שהיא מפלה קבוצות אוכלוסייה אחרות בחברה הישראלית. עוד נקבע כי מראשית שנת 2011 היא לא תיכלל בתקציב המדינה. הקצבה מוענקת מראשית שנות ה-80 לתלמידי ישיבות, אבות לשלושה ילדים או יותר שהם ונשותיהם אינם עובדים.

 

בעתירה שהוגשה נכתב כי החלטת הממשלה בנושא אינה עומדת בדרישות החוק הישראלי כי היא "ניסיון נואש ופסול לעקוף את קביעות בית המשפט העליון תוך רמיסתו ברגל גסה של עיקרון השוויון ומתוך הנחה (שלא לומר ידיעה) כי בהיעדר צו ביניים, עצם תהליך הדיון בעתירה יאפשר למשיבים החפצים בקביעת עובדות בשטח להמשיך בתשלום הבלתי חוקי למשך פרק זמן ניכר נוסף עד להכרעה בעתירה זו".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by