בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שני מאסרי עולם לשוטר שהשתתף בלינץ' ברמאללה 
 
 ראאד שייח. ירצה שני מאסרי עולם (רויטרס)   
 
חדשות נענע

היכה בצינור ברזל את אחד משני החיילים שנרצחו, ודים נורז'ץ, בתחנת המשטרה ברמאללה באוקטובר 2000; כתב אישום הוגש נגד המחבל שרצח לפני כחודשיים אזרח ישראלי במסעדת "טרבין" ביפו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט הצבאי ביהודה גזר היום (ראשון) שני מאסרי עולם על ראאד שייח (29) השוטר הפלסטיני שהורשע ברצח שני חיילי המילואים הישראלים, רב טוראי ואדים נורז'ץ ורב סמל יוסי אברהמי, בלינץ' ברמאללה באוקטובר 2000.

"מצאנו שאחריות תפקידנו מחייבת לעמוד מנגד ולזעוק כי דם יהודי אינו הפקר", קבעו שניים מבין שלושת השופטים שדרשו להטיל עונש מוות על הנאשם. ואולם על עמדתם חלקה שופטת נוספת בהרכב וקבעה כי יוטלו על שייח שני מאסרי עולם. כדי להטיל עונש מוות דרוש שגזר הדין יתקבל פה אחד.

בהכרעת הדין נכתב כי ראאד שייח סימן לחיילי המילואים שהיו ברכבם בדרך לבסיסם באזור רמאללה, אולם טעו בדרך, לעצור בצד ולרדת מהרכב. לאחר ששוחח עימם הוביל את החיילים ביחד עם שני שוטרים פלסטינים נוספים לתוך תחנת משטרת רמאללה.

ראאד שייח וחבריו הכניסו את חיילי צה"ל למשרדו של מפקד תחנת רמאללה, שם שהו באותה עת, מפקד התחנה, קצין נוסף ושוטרים נוספים. בסמוך לתחנת המשטרה עברה באותה עת תהלוכת לוויה וראאד שייח יצא יחד עם שוטרים נוספים מחוץ לתחנה כדי למנוע כניסת ההמון לתוך תחנת המשטרה. בעת שעמדו בכניסה לתחנת המשטרה אמר להמון שרצה להיכנס לתוך תחנת המשטרה שימתינו עד אשר יוציאו את חיילי צה"ל מתוך תחנת המשטרה ואז יחטוף ההמון את החיילים וירצח אותם.

מאוחר יותר, נכנס ראאד שייח יחד עם ההמון לחדר בו שהו החיילים מצוייד בצינור ברזל, ניגש אל נורז'ץ אשר עמד על רגליו והיכה אותו בכל חלקי גופו. כאשר הבחין בדמו של נורז'ץ על ידיו, עזב את המקום במטרה לשטוף את ידיו. לאחר הלינץ' נמלט יחד עם שוטרים נוספים מתחנת המשטרה.
 
 
בתוך כך, לבית המשפט הצבאי ביהודה הוגש היום כתב אישום נגד המחבל שרצח לפני כחודשיים אזרח ישראלי במסעדת ``טרבין`` ביפו. האיש, תושב עזה בן 23, מואשם בשורת מעשי ירי והנחת מטענים ביהודה ושומרון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by