בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אמנסטי לישראל: הפסיקו הפגיעה הקולקטיבית בפלסטינים 
 
 ישראל מטילה מגבלות בלתי אפשריות על חופש התנועה הפלסטיני (אתר אמנסטי   
 
חדשות נענע

בדו"ח ארגון זכויות האדם נכתב כי מחצית מהאוכ' הפלסטינית חיה מתחת לקו העוני; הארגון קורא לישראל להפסיק בניית גדר ההפרדה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
על ישראל להפסיק את הגבלות התנועה של הפלסטינים בשטחים, הגבלות אשר גורמות לעוני נרחב, אבטלה ובעיות בריאות גוברות, כך טוען היום (שני) אמנסטי, הארגון הבינלאומי לזכויות האדם, בדו"ח שפרסם. לטענת הארגון, ימי העוצר, המחסומים והסגר הכללי שמוטל על תושבי השטחים הפכו את התנועה בין הערים והכפרים הפלסטינים למסוכנת ולעיתים קרובות אפילו בלתי אפשרית.

בדו"ח שנקרא "לשרוד תחת מצור", טוען הארגון כי הגבלות התנועה מונעות מהפלסטינים להגיע למקומות העבודה שלהם או למכור את הסחורות שלהם. על פי נתוני הארגון, האבטלה בשטחים הגיעה לרמה של חמישים אחוזים. כן נכתב כי חצי מהאוכלוסיה הפלסטינית חיה מתחת לקו העוני וכי מרבית הפלסטינים מסתמכים על צדקה כדי לקבל את הצרכים הבסיסיים שלהם.

ארגון אמנסטי טוען כי "ישראל זכאית לנקוט בצעדים הגיוניים, הכרחיים ופרופורציונליים די להגן על ביטחון אזרחיה בתוך גבולותיה מהתקפות ארגוני הטרור הפלסטינים, ובמסגרת זה היא רשאית להגביל את הכניסה לשטחי המדינה. אולם היא אינה זכאית לנקוט בענישה קולקטיבית כנגד האוכלוסיה הפלסטינית".

לטענת הארגון, ישראל מחוייבת, על פי החוק הבינלאומי, לאפשר לפלסטינים חופש תנועה ורמה סבירה של מחייה. הארגון מדגיש כי "מאות אלפי פלסטינים לא יכולים לשלם על פשעיהם של קומץ בודדים. כל הגבלה של התנועה וחופש המסחר הפלסטיני צריכה להיעשות בהתאם לאיומים ספציפיים".

בדו"ח מובעת גם התנגדות להקמת גדר ההפרדה הביטחונית. לדברי הארגון, הקמת גדר ההפרדה הוסיפה מגבלות חדשות לחופש התנועה של הפלסטינים. לדברי הארגון, "ישראל חייבת להפסיק את בניית הגדר וכל מבנה קבע אחר בשטחים". הארגון טוען כי הגדר נועדה להגן על ההתנחלויות, שנבנו בניגוד לחוק הבינלאומי.

לארגון זכויות האדם יש טענות גם כלפי הפלסטינים. לדברי הארגון, הפלסטינים צריכים להפסיק מייד את הפגיעה בחיי האזרחים הישראליים, בשטחי המדינה ובשטחים הכבושים. כמו כן הארגון קורא לרשות לנקוט בכל הצעדים הנדרשים להפסקת התקפות הטרור. בדו"ח נכתב כי "על הרשות הפלסטינית לוודא כי האחראים להתקפות הטרור יובאו לדין על פי החוק הבינלאומי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by