בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשש מפיגוע בהודו במהלך ביקור שרון 
 
 ביקור היסטורי. שרון בטקס קבלת הפנים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

רה"מ נועד עם נשיא הודו וייפגש הערב עם עמיתו וג'פאי; עיתון מקומי: השלטונות מנהלים מצוד אחר מחבלת שתנסה לפגוע בשרון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יחסים חמים. וג`פאי ושרון בקבלת הפנים היום (רויטרס)
 יחסים חמים. וג`פאי ושרון בקבלת הפנים היום (רויטרס)   
ביקורו של ראש הממשלה, אריאל שרון, בהודו בלווית הפמלייה המונה כ-150 מלווים גורמת לשלטונות הביטחון ההודיים "כאב-ראש" לא קל, זאת על רקע דיווחים כי גורמי טרור ינסו לשבש את הביקור ולהוציא לפעול פיגוע נגד האורחים מישראל.

העיתון המקומי "טיימס אוף-אינדיה" דיווח היום (שלישי), מפי מקורות מודיעין במדינה, כי שלטונות הביטחון מנהלים מצוד אחר גורמים פלסטיניים המשתפים פעולה עם גורמי טרור איסלאמיים אסייתיים, שהגיעו בימים האחרונים למדינה ובמיוחד לאזור ניו-דלהי וזאת כדי לנסות ולהוציא לפעול פיגועים נגד המשלחת הישראלית.

בין התרחישים האפשריים: פגיעה באמצעות שיגור טילים או פיצוץ של מטוס-זעיר לעבר המשלחת וכן פיגוע התאבדות, בין היתר ע"י מחבלת שתתחזה לעיתונאית ותנסה לחדור למשלחת. כך או אחרת, את ביקורה של המשלחת הישראלית מלווה אבטחה חסרת תקדים במספר מעגלים.

השלטונות נאלצים להתמודד עם עם הפגנות סוערות של אזרחים מוסלמיים נגד הביקור. היום עצרה המשטרה ההודית כמאה מפגינים בבומביי, זאת לאחר שבסוף-השבוע הפגינו מאות מתפללים במסגד גדול בעיר, תחת הסיסמאות - "שרון הוא סנדק הטרור" ו- "שרון פושע כנגד האנושות"; כמה מהמפגינים אף תלו בובה על חבל, עליה נכתב באנגלית "שרון".

אין ספק כי הביקור מעורר זעם בקרב האוכלוסייה המוסלמית בהודו ובאזור. "שרון הוא אויב מר של האיסלאם והמוסלמים", אמרו ערב הביקור אישים מוסלמיים במדינה, בה האוכלוסייה המוסלמית מונה 130 מיליון. גם פקיסטאן, שכנתה של הודו, כבר הביעה חשש מפני הידוק היחסים בין ישראל והודו, באמרה כי הוא עלול "לערער את היציבות באזור בעקבות הרחבת פערי החימוש בין הצדדים".

עיסקאות נשק בהיקף של מיליארדים

שיאו של הביקור יהיה הערב בפגישתם של רה"מ שרון ועמיתו ההודי וג'פאי. על הפרק עומדות כעת מספר עסקאות נשק גדולות, וביניהן עיסקת מטוסי הביון מסוג "פאלקון" בשווי של כמיליארד דולר שתחתם בקרוב מאוד, מכירה של כלי נשק (רובי תבור חדישים ו-300 רובי צלפים ואמצעים לראיית לילה) וכן סיוע בהקמת כוח מיוחד לפעילות בחבל קשמיר במסגרתו תאמן ישראל 3,000 חיילים הודיים.

מוקדם יותר היום התקיימה קבלת פנים חגיגית למשלחת הישראלית בארמון הנשיאות, שכללה טקס צבאי מלא. "אני מתייחסים להודו כאל אחת המדינות החשובות ביותר בעולם", אמר שרון במהלך קבלת הפנים בארמון. "אני מאמין שהביקור הזה, הראשון של ראש ממשלה ישראלי, יעזור לנו להמשיך הלאה", הוסיף. רה"מ ההודי אמר כי "הביקור יעניק מימד חדש ליחסים ותוצאותיו יהיו חיוביות".

שרון נועד היום גם עם נשיא הודו, עבדול קאלם, שאמר לרה"מ כי יש לו רעיונות רבים לשיתוף פעולה בין המדינות, ובין היתר פיתוח של פרוייקטים בתת-היבשת.
 

150 תעשיינים, אנשי-עסקים ויוצרים

 
ביקורו של שרון - המלווה במספר שרים ובעשרות אישי ציבור, תרבות ותעשייה - הוגדר כאמור "היסטורי". ואכן, זוהי הפעם הראשונה שראש ממשלה ישראלי מבקר במדינה, מאז כוננו יחסים דיפלומטיים בין שתי המדינות, לפני 11 שנה.

בהם השרים יוסף לפיד, לימור לבנת וישראל כץ, כן מנכ"ל משרד הביטחון, עמוס ירון. במהלך הביקור צפוי שר המשפטים לפיד להיפגש עם שר הפנים ההודי ולנסות להביא לשחרורם של תשע הישראלים הכלואים במדינה, בעיקר בגין עבירות סמים. לפיד ינסה כמו כן לקדם הסכם הסגרה בין המדינות.

שרת החינוך נועדה עם שר התרבות ההודי בין היתר בתכנית לשימור בתי כנסת יהודים עתיקים במידנה. המשלחת הישיראלית צפויה להיפגש עם ראשי הקהילה היהודית ולבקר גם בבתי כנסת.

ראש הממשלה לא הסתפק בשרים ולקח עימו להודו גם כ-150 אניש-עסקים, תעשיינים ויוצרים, ביניהם עודד טירה וסטף ורטהיימר, רינה פושקרנה, קורין אלאל, עידו תדמור, יהודית קציר, ליא קניג ומארק רוזנבאום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by