בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשש מהתפרצות מחודשת של סארס 
 
 הנגיף אורב אי שם בחיות בדרום סין (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ארגון הבריאות העולמי: המטרה היא חיזוק רשתות המידע כדי לאתר את ההתפרצות הבאה ולהתמודד עמה; למעלה מ-800 בני אדם נהרגו בהתפרצות הקודמת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ארגון הבריאות העולמי הזהיר היום (שני) מפני התפרצות מחודשת של מחלת הסארס הקטלנית בהמשך השנה, והפציר במדינות ברחבי העולם לנקוט בכל אמצעי הזהירות הדרושים כדי להקטין את הסיכון.

לי ג'ונג ווק אמר במהלך ועידת הארגון במנילה כי "איש מאיתנו אינו יכול לחזות מה יקרה בהמשך השנה. האם הסארס יחזור או לא?" ווק הוסיף ואמר כי "אנחנו חייבים להתכונן לאפשרות כי המחלה תחזור. מטרתנו כעת היא לחזק את רשתות המידע הקיימות כדי שנוכל לזהות את המחלה ולהתמודד עמה אם תתפרץ שוב".

גורמים בכירים אחרים בארגון אמרו כי מקרי שפעת שדווחו לאחרונה בסין, הונג קונג וקנדה נבדקו, ונמצא כי לא מדובר בסארס. פיטר קורדינגלי, מבכירי הארגון, אמר כי "אנחנו בטוחים כי צורת ההעברה האנושית של הנגיף הופסקה ביולי ולא שבה עדיין. אבל הנגיף עדיין קיים אי שם בעולם". קורדינגלי הוסיף כי "סביר להניח כי הנגיף אורב אי שם בחיות הפרא בדרום סין. אף אחד לא מבטיח שהוא לא יעבור את מחסום הגזע ויחזור לבני האדם".

ארגון הבריאות סבור כי נגיף הסארס עבר מחיות לבני האדם בדרום סין בשלהי השנה שעברה. למעלה מ-8,500 בני אדם נדבקו במחלה ברחבי העולם ולמעלה מ-800 מתו כתוצאה ממנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by