בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: רבע מהנערים האתיופיים משתמשים בסמים 
 
 מספר משתמשים כפול מזה של כלל בני הנוער בארץ   
 
חדשות נענע

דו"ח של משרד הקליטה והרשות למלחמה בסמים מגלה כי מספר המשתמשים בקרב בני העדה הוא כפול מכלל בני הנוער המשתמשים בסמים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מספר בני הנוער האתיופים המשתמשים בסמים הוא כפול ממספר המשתמשים בקרב כלל בני הנוער בארץ. מחקר חדש שערך המכון לקרימינולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים, המתפרסם היום (שני) ב"מעריב", מגלה כי כמעט רבע (24.4 אחוז) מבני הנוער האתיופים השתמשו בסמים לא חוקיים בשנה האחרונה.

את המחקר הזמינו משרד הקליטה והרשות למלחמה בסמים כחלק מתהליך הטיפול המניעתי בנגע הסמים בקרב נערים ונערות בקהילה האתיופית. עוד עולה כי 67 אחוז מתוך המשתמשים אף מתמיד בצריכת הסמים. 77 אחוז מהמשתמשים הספיקו להתנסות בסמים עד גיל 15. 11 אחוז התנסו בסמים עד גיל 11. לפחות 25 אחוז מבני הנוער מכירים ילדים מתחת לגיל 12 שמשתמשים בסמים.

הדו"ח חושף כי 27 אחוז מבני הנוער האתיופים משתמשים במריחואנה, 28 אחוז משתמשים באקסטזי, 13 אחוז בחומרי הרחה, עשרה אחוזים בקוקאין ושישה אחוזים משתמשים בסם מסוג הרואין. בשישה אחוזים מהמקרים, סופק הסם לנערים המשתמשים על ידי אח או אחות. קרוב לשליש מהמשתמשים בסמים ציינו כי הם רוכשים את הסמים בכסף שגנבו.

"מתקבלת תמונה עגומה לגבי מצבם של חלק מבני הנוער יוצאי אתיופיה בישראל", מסכם עורך המחקר ד"ר ארנון אדלשטין, והדבר לדבריו צריך להדליק נורות אזהרה בקרב גורמי המניעה, האכיפה והטיפול.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by