בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ח"כ גלאון עתרה לבג"צ לאפשר לה לבקר במתקן הסודי 
 
 לא ייתכן שמדינה דמוקרטית יתקיימו מתקנים עלומים (אילוסטרציה - לע``מ)   
 
חדשות נענע

גלאון יוצאת נגד שר הביטחון בעניין קיומו של מתקן 1391 שמיקומו עלום; בג"ץ הורה אתמול למוקד להגנת הפרט להגיש עתירה מתוקנת בעניין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ח"כ זהבה גלאון ממרצ עתרה היום (שני) לבג"צ נגד שר הביטחון בדרישה לאפשר לה לבקר במתקן הכליאה הסודי של השב"כ, 1391. ח"כ טוענת כי במדינה דמוקרטית אין מקום לקיים מתקן כליאה סודי עם עצירים ואסירים עלומים בתנאי כליאה קשים. גלאון דרשה לסגור את המתקן ועד שייעשה הדבר, לאפשר לה לבקר במקום.

אתמול דן בג"צ בעתירה שהגיש המוקד להגנת הפרט בעניין קיומו הסודי של מתקן הכליאה. המוקד ביקש לאתר את מקום כליאתם של שני פלסטינים. בית המשפט הורה למוקד להגיש עתירה מתוקנת בו תידון השאלה העקרונית: האם מותר למדינה להחזיק אסירים בטחוניים במתקן כליאה סודי?

הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל פנה לפני כשבוע, באמצעות עורכי הדין אביגדור פלדמן ומיכאל ספרד, לראש הממשלה, אריק שרון, לשר הביטחון, שאול מופז וליועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, ודרש מהם לבטל את הגדרת מתקן 1391 ככלא צבאי ולהפסיק כל כליאה של עצורים, חשודים, נאשמים, נידונים או כל סוג של כלואים בו.

לחילופין דרש הוועד שתבוטל הסודיות האופפת את המתקן, שמיקומו יפורסם ברבים, ושהוא יפתח לביקורי עורכי דין, הצלב האדום, ארגוני זכויות אדם וגורמי ביקורת אחרים, ושהמתקן יהפוך למתקן כליאה רגיל המנוהל על ידי המשטרה הצבאית תוך כדי פיקוח.

לדברי חנה פרידמן, מנכ"ל הועד הציבורי נגד עינויים בישראל, המציאות של מתקן 1391, כפי שהצטיירה בדיווחים בתקשורת היא מציאות של משטרים רודניים בהם מעלימים השליטים את מתנגדיהם במחנות מעצר בלתי נודעים, והיינה סממן מובהק של מדינה שאיבדה את ערכיה הדמוקרטיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by