בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פקיסטאן: ציר ישראל-הודו עלול לסכן העולם האיסלמי 
 
 מפגינים נגד ביקור שרון. הודו (רויטרס)   
 
יובל אופנהיים, חדשות נענע

דאגה שעקב ביקור שרון תצטייד הודו במערכות נשק ישראליות, בהן החץ ומערכת הפאלקון; י-ם: אין מטרתם של יחסי ישראל-הודו לפגוע במדינה שלישית כלשהיא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקור ראש הממשלה, אריאל שרון, בהודו מעורר היום (שני) חששות כבדים בפקיסטאן השכנה.

הביקור, שאחת ממטרותיו העיקריות היא הגברת שיתוף הפעולה הבטחוני בין הודו וישראל, מדאיג את פקיסטאן שמשום שהוא צפוי להוביל לכך שהודו תגביר את ההצטיידות בנשק ישראלי. דבר העשוי להגדיל את פער החימוש בין היריבות הגרעיניות פקיסטאן והודו, שכבר כעת נהנית מעליונות צבאית על יריבתה.

דובר משרד החוץ של פקיסטאן, מחמוד חאן, אמר כי ביקור שרון "עשוי לערער את יציבות באיזור בעקבות הרחבת פערי החימוש בין הצדדים". חאן הוסיף כי אם ציר ישראל-הודו "מכוון נגד מוסלמים בכל רחבי העולם, או אם הציר מכוון נגד פקיסטאן ואזרחיה המוסלמים, אנו נהיה מאוד מודאגים משום שמדובר בהתפתחות שלילית ביותר".

היחסים בין ישראל להודו מתבססים גם מכירות הנשק הישראליות. הודו מוציאה מדי שנה כשני מיליארד דולר על קניית נשק ותחמושת מישראל. הביקור צפוי להגדיל את מכירות הנשק, בהן אספקת טילי החץ ומערכות מסוג פאלקון - ראדר לגילוי מוקדם בשווי של למעלה ממיליון דולר. שלוש מערכות הפאלקון בהן מעוניינת הודו יביאו לכך שחלקים גדולים מפקיסטאן יהיו נתונים למעקב הודי.

"כבר הזהרנו מפני התוצאות המסוכנות של שיתוף פעולה כזה בין הודו לישראל", אמר הדובר הפקיסטאני והוסיף: "לדעתי יש למנוע בכל מחיר שיתוף פעולה שכזה".

גורמים מדיניים בירושלים אמרו לחדשות נענע בתגובה לדבריה של פקיסטאן, כי יחסי ישראל-הודו הם יחסים טובים שהולכים ומשתפרים עם השנים ואין מטרתם לפגוע במדינה שלישית כלשהיא".

פקיסטאן האיסלמית אינה מכירה בישראל אך לאחרונה אמר נשיא פקיסטאן, פרבז מושארף, כי יש לקיים דיון על "כינון יחסים עם המדינה היהודית החדשה".
 
ביקור שרון מעורר זעם רב גם בקרב האוכלוסייה האיסלמית בהודו עצמה ולאחרונה נערכו במדינה הפגנות בהן קראו המפגינים קריאות גנאי נגד שרון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by