בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אל ברדעי דורש הסברים מאיראן 
 
 מתקנים להעשרת אורניום. נתנז, איראן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ראש סוכנות הפיקוח על אנרגיה אטומית דחק באיראן לתת הסברים על האורניום המועשר שנמצא ברשותה ואמר כי מומחיו טרם קיבלו מספיק מידע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש סוכנות הפיקוח על אנרגיה אטומית של האו"ם, מוחמד ברדעי, דחק היום (שני) באיראן לספק הסברים מפורטים לאורניום המועשר שנמצא ברשותה ולעדויות נוספות על כך שיש לה תכנית סודית לפיתוח נשק אטומי.

ההודעה יצאה לאחר שהשליח האיראני לסוכנות הזהיר מפני "תוצאות בלתי צפויות", אם הנהלת הסוכנות המתכנסת השבוע בווינה תלחץ חזק מדי לפתיחת מתקניה הגרעיניים של איראן לפיקוח בינלאומי.

ברדעי הודיע כי למרות שאיראן מראה נכונות גוברת לשיתוף פעולה, מומחיו טרם קיבלו מספיק מידע בכדי להכריע לגבי מטרתה של הפעילות הגרעינית של איראן. ראש הסוכנות הוסיף ואמר כי ידחק באיראן להפגין שיתוף פעולה מואץ בכך שתספק לסוכנות תצהיר מלא ומדויק שיקיף את כל פעילותה הגרעינית.

השליח האיראני אמר כי איראן מוכנה למשא ומתן בנושא הפיקוח אך ציין כי היא עשויה לסגת מנכונותה אם הכינוס השבוע "יהרוס את כל התהליך". "אנו יושבים על קצה דק מאוד שיכול ליטות לצד זה או אחר בקלות רבה", אמר השליח האיראני.

ארצות הברית מאשימה את איראן כי יש לה תכנית סודית לפיתוח נשק גרעיני. לפי דו"ח של הסוכנות האטומית שפורסם לאחרונה, התגלו במתקניה הגרעיניים של אירן עקבות של אורנים מועשר באיכות גבוהה שעשי לשמש בהרכבת פצצה גרעינית. עוד צוין בדו"ח כי איראן עורכת ניסויים שיכולים לשמש רק לפיתוח נשק גרעיני.
 
 
עם זאת, בטהרן מתעקשים כי תכנית הגרעין נועדו לייצור חשמל וטוענים כי מתקניה הגרעיניים "זוהמו" באורניום מועשר על ידי בעליהם הקודמים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by