בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"מערכת הביטחון עלולה להגיע לכדי קריסה" 
 
 חשש מקריסת המערכת. טנקיסט בפעולה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הרמטכ"ל תוקף את "מחול השדים" שנוצר, סביב הקיצוץ בתקציב הביטחון, ודורש לקיים דיון ענייני בנושא; מופז: קיצוץ נוסף יפגע בביטחון המדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראשי מערכת הביטחון פתחו במערכה ציבורית נגד הקיצוץ הצפוי בתקציב הביטחון עליו הכריז אתמול שר האוצר נתניהו. שר הביטחון מופז תקף הבוקר (שלישי) בחריפות את הקיצוץ, וטען כי הדבר עלול לפגוע בביטחונה של מדינת ישראל בעתיד. "ההצעה לקיצוץ נוגעת בקווים האדומים של היכולת שלנו להמשיך ולהעניק ביטחון", אמר מופז.

הרמטכ"ל, משה יעלון, כינס היום צמרת צה"ל לדיון בהול בקיצוץ הצפוי של 3 מיליארד שקלים, ובדרכי הפעולה כדי למנוע את "רוע הגזירה". בדברים שנשא במהלך יום עיון בנושא הטרור אמר הרמטכ"ל כי "האופן שבו מתנהל 'מחול השדים' הזה בשבועות האחרונים, מבחינתי גובל בחוסר אחריות".

יעלון אמר עוד כי הוא "חרד מאוד היום לנוכח מה שאני ממשיך לשמוע, למרות בקשותי להכנס לדיונים עניינים בנושא התקציב ולא לעסוק בזה באופן שעוסקים בזה". הרמטכ"ל ציין כי צה"ל הוריד את תנאי המשרתים כבר לפני חודשים וכי הוא מוביל מהלכים לא פשוטים בתוך הצבא שנועדו להוריד עלויות, "אך עם מחול שדים שכזה אנחנו עלולים להכנס לסחרור עד כדי קריסה של המערכת".

במערכת הביטחון כינו את מסיבת העיתונאים בה הודיע שר האוצר על הקיצוץ "מופע אימים", וכן תקפו את הכוונה לשחרר אלפי אנשי קבע. שר הביטחון התייחס הבוקר גם לסוגיה זו, ואמר כי "החיצים המופנים נגד אנשי הקבע אינם הגונים - אנשי הקבע אינם אחראים למצב הכלכלי".

חזון נתניהו: מבלימה לצמיחה

שר האוצר, בנימין נתניהו כינס אתמול מסיבת עיתונאים בה הציג את עיקרי התקציב ל-2004 ואת התוכנית לרפורמה גדולה ולשינויים מיבניים במיגזר הציבורי. מטרת התוכנית לצמצם את המיגזר הציבורי ולייעל את פעילותו. ההסתדרות כבר הודיעה כי לא תשלים עם תכנית האוצר ותצא למאבק.

במסיבת העיתונאים אמר נתניהו, כי לפני פחות מחצי שנה ישראל עמדה לפני התרסקות כלכלית. לדבריו המשק עבר כעת לשלב ב' והוא שלב המעבר לצמיחה, "והכוונה לעשות שורת דברים שהם בעייני קריטים. המטרה היא לא להגיע לצמיחה בשנת 2004. המטרה להציב מטרת על שהיא שיפור איכות החיים של כלל אזרחי ישראל. ואת המטרה נשיג באמצעות 4 יעדים: עידוד הצמיחה, חיזוק אוכלוסיות חלשות, יעול השירות הציבורי לאזרח והגנה על הצרכן באמצעות שבירת מונופולים".

נתניהו וראש הממשלה שרון החליטו השבוע כי במסגרת הקיצוצים בתקציב 2004, יפוטרו מהמגזר הציבורי כ-2,000 עובדים. השניים סיכמו עוד כי הקיצוץ בתקציב המדינה יעמוד על 10 מיליארד שקלים, ושהגירעון בתקציב יהיה 4%. במשרדי ממשלה רבים ייסגרו אגפים ומחלקות, מה שיביא לחיסכון של מאות מיליוני שקלים. רשות הנמלים תפורק לכמה חברות, ותופרט בשנה הקרובה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by